Nebo dokonce zopakovali zlatou spanilou jízdu z roku 2012.

„Tak daleko nemyslíme. (smích) Zítra bude trénink určitě volnější, rekondiční. Někteří hráči odehráli za ten víkend pomalu sto dvacet minut, tak si potřebují odpočinout. Jiní dostanou, to co jim patří,“ konstatoval s úsměvem trenér domácích Andrej Titkov.

Stejně jako v předchozích dvou sezonách Valaši narazili na celek ze Slezska, ale zatímco s Karviné už mají komplex, s Frýdkem-Místkem je to naopak. A to také platilo o víkendu, kdy domácí dvě výhry sledovala zaplněná zuberská hala.

Podívejte se na VIDEO: Bečva odemčena, hurá na vodu

„Jsme rádi za ně, ale pro nás se nic nemění. Hrajeme play-off už od zápasu s Litovlí, takže se na příští utkání budeme připravovat stejně jako na každé jiné,“ nedělá si hlavu domácí trenér Andrej Titkov.

Především včerejší vítězství se nerodilo lehce. Zvláště první půle byla vyrovnaná a skončila nejtěsnějším vedením Zubří. „Mrzí mě to, hlavně obrana hrála špatně. Nebylo se tam o koho opřít, i když tam máme reprezentační hráče. Vůbec brankářům nepomohli,“ netajil rozčarování zkušený házenkář a kouč.

Čtěte také: Házenkáři Zubří začali čtvrtfinále povinnou, ale vydřenou výhrou

„Po domluvě v kabině se to změnilo a kluci začali bránit. Bohužel jsme se opět nevyvarovali zbytečných technických chyb. Pracujeme na tom už dva roky, ale pořád se jich nemůžeme zbavit,“ řekl domácí kouč, jehož tým však ani jednou za celý víkend neprohrával.

Nyní se série přesouvá do Frýdku-Místku, kde může Zubří čtvrtfinále už v sobotu ukončit.

„Jsem rád, že se kluci teď uklidní. Zvlášť před prvním zápasem bylo cítit napětí, nejen v kabině, ale i ve městě. Někteří hráči play off dosud ještě nehráli, tak je to trochu svazuje. Oba zápasy měly náboj. Šlo poznat, že už se hraje play off,“ vypozoroval Titkov.

SOBOTA: ROBE ZUBŘÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 23:19 (12:6)

Zubří: Malina, Orság, Krupa – Šlachta 5/2, Zahradníček 4, Douda 3, Václav 2, Hrstka 2, Šustáček 2, Reček 2, Fitilev 2/1, Zeman 1, Přikryl, Nesvadba, Holiš, Říha. Nejvíce branek F-M: Kocich 5, Gřešek 4, Petrovský 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 4 – 5. Diváci: 1328.

NEDĚLE: ZUBŘÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 33:27 (17:16)

Zubří: Malina, Orság, Krupa – Reček 7, Zahradníček 7, Hrstka 5/2, Douda 5, Šlachta 3/1, Šustáček 3, Václav 1, Holiš 1, Zeman 1, Fitilev, Přikryl, Nesvadba, Říha. Nejvíce branek F-M: Petrovský 6, Kocich 5, Klaban 5, Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/2. Vyloučení: 4 – 6. Diváci: 1184. Stav série: 2:0.

DALŠÍ VÝSLEDKY čtvrtfinále play-off mužů: Dukla Praha – Brno 34:20 a 29:19 (stav série 2:0), Lovosice – Karviná 31:29 a v32:20 (2:0), Plzeň – Jičín 26:23 a 34:24 (2:0).