ZUBŘÍ – LOVOSICE 32:23 (15:8)

Vědomi si důležitosti zápasu nastoupili domácí velmi koncentrovaní a nepustili soupeře do vážnějších akcí, natož nějakého brankového úniku. Ale i oni sami se zkraje utkání dlouho nemohli prosadit a střelecky se hledali. Po deseti minutách proto svítil na ukazateli skóre stav 4:2. Po dvaceti minutách však už vedli Valaši 11:3 a v těchto chvílích přímo exceloval gólman Jakub Krupa, který deptal všechny střelce soupeře Hosté prakticky už v poločase přišli o šanci na dobrý výsledek.

„Domácí opět vyhrálo po zásluze. Až na krátkou chvilku na začátku utkání, kdy se domácí hledali a my jsme dokázali držet krok, byli celý zápas lepší,“ uznal sportovně trenér Lovosic Vojtěch Srba. „Potýkali jsme se špatným pohybem a hlavně jsme vůbec nehráli kolektivně. Ve většině případů byla naše střelba uspěchaná a zbrklá, podle toho to vypadalo. V prvním poločase jsme měli před třicet pokusů a dali jsme jen osm branek, to hovoří za vše,“ posteskl si Srba.

V domácím táboře zavládla zasloužená radost. Od vysněného finále dělí Valachy už jen jedno vítězství. „Podařilo se nám splnit základní cíl pro zápas, tedy udržet na uzdě klíčové hráče soupeře a přecházet do rychlých protiútoků. Skvělý výkon tentokrát podal v brance Jakub Krupa, což bylo jedním z klíčů k vítězství,“ pochvaloval si trenér vítězů Ivan Hargaš.

Zubřané tentokrát od předchozích zápasů v play off s Hranicemi i Lovosicemi našli svého kanonýra na sedmičky. Mladičký Štěpán Krupa jich proměnil hned sedm z osmi a byl tahounem v cestě za vítězstvím. „Jsem moc rád, že se mu tak dařily. I jeho sedmičky byly mimořádně důležité a například v Lovosicích nám citelně chyběly,“ pochválil Hargaš devatenáctiletou spojku.

Zubří: J. Krupa, Malina – Titkov, Kulišťák 3, J. Hrstka 5, Randýsek 3, Spuchlák, Říha 2, M. Hrstka 3, Opálka 4, Číp 1, Š. Krupa 8/7, Mika 3, Třeštík.

Lovosice: L. Kylíšek, Šálek – Vaněk 6,/2, Sochor 1, Havel 2, Kratochvíl 5, Motl 2, Brecko 4, Jablonka, Brabec 1, D. Kylíšek, Miko 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Vyloučení: 2:5. Červené karty: Kratochvíl, D. Kylíšek (oba Lovosice). Sedmimetrové hody: 8/7 – 4/2. Diváci: 1100. Sled: 2:0, 4:3, 11:3, 14:6, 17:11, 22:13, 26:17, 29:20, 30:22. Stav série: 2:1.