Zubřané si v úvodním dějství rázným způsobem sjednali respekt a nedali soupeři ani chvíli pomyslet na jakýkoli úspěch. „Mužstvo podalo v prvním souboji skvělý bojovný výkon a soupeř neměl nárok. Chtěli jsme především eliminovat trojici opor soupeře Motla, Kratochvíla a brankáře Kylíška, což se nám beze zbytku povedlo. V podobném duchu chceme pokračovat i ve druhém utkání,“ hlásí před druhým dílem semifinálové bitvy trenér Zubří Ivan Hargaš. „Samozřejmě víme, že to tam nebude tak lehké, jako u nás. Máme ale v záloze ještě několik obranných systémů, které jsme v prvním utkání vůbec nemuseli použít. Připravíme se dobře,“ ujišťuje 60letý kouč.

Valaši budou chtít na horké lovosické palubovce ze strategie, která jim přinesla přesvědčivé patnáctibrankové vítězství doma. „Lovosice budou muset nastoupit s maximálním nasazením. Musíme se na to připravit. Pokud se nám povede začátek a získáme třeba menší náskok, můžeme uspět. Od začátku jim musíme ukázat, že jsme prostě lepší, tak jako doma“ má jasno o receptu na soupeře Ondřej Mika, jenž je s 28 brankami v pěti zápasech zatím nejlepším střelcem Zubří v play off.

Podle nejzkušenějšího hráče Zubří Andreje Titkova by mohli hrát klíčovou roli muži mezi tyčemi. „V prvním zápase jsme je přehráli ve všech směrech, ale v brankářích byl přímo diametrální rozdíl. Malina s Krupou jsou velmi vyrovnaní a hlavně v posledních zápasech ve velké formě, to by mělo hrát v náš prospěch. Mohlo by to rozhodnout celou sérii. V play off tak velmi často bývá,“ myslí si 38letá opora Titkov.

V prvním zápase inkasovali domácí pouhých 18 branek, ve druhé půli dokonce jen šest. Mezi tyčemi začal Krupa, kterého po čtvrthodině vystřídal Malina a předváděl neuvěřitelné věci. „Malina podal skvělý výkon, jeho úspěšnost byla přes šedesát procent. Pokud se bude brankářům dařit podobně, bude to pro nás skvělá výchozí pozice,“ přemítá kouč Hargaš.