„Duel se mi hodnotí velice těžce. Soupeř předvedl velice chytrou házenou, na hranici pasivity, aby pak následně zahrál krásné akce, které se nám nepodařilo ubránit,“ smutnil po utkání trenér Robe Dušan Poloz.

„Duel byl o obranách a ta naše nebyla ideální,“ označil za rozhodující zkušený kouč.

Bylo to překvapivě Nové Veselí, které vedlo od prvních minut, místy až o šest branek. Valachům se nedá upřít snaha, ale blíže jak na dvougólový rozdíl se jim nepodařilo dostat, hosté vyhráli zaslouženě.

„Neobstáli jsme v souboji jeden na jednoho, prohrávali jsme individuální souboje. I ve spolupráci obrany s gólmany jsem viděl velký problém. V útočné fázi to nebylo úplně špatné, ale prohráli jsme si to defenzivou. Škoda,“ mrzí ještě nyní Poloze.

Hosté tak dál zůstávají bez ztráty kytičky.

„Pro nás je to velký úspěch. V utkání rozhodovaly maličkosti, měli jsme asi i více štěstí. Důležité bylo, že jsme hráli pořád v klidu a nepanikařili,“ dodal kouč Nového Veselí Pavel Hladík.

ROBE ZUBŘÍ – NOVÉ VESELÍ 25:27 (11:14)

Nejvíce branek: Korbel 7, Hrstka 5, Šustáček a Přikryl po 3 – Štěrba 7, Živojinovič 5, Bartůněk a Ptáčník po 4. Rozhodčí: Petruška, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 6:6. ČK: Sekulič (N. Veselí). Diváci: 974.
DALŠÍ VÝSLEDKY Strabag Rail Extraligy - 2. kolo: Brno – Litovel 22:20 (11:10), Lovosice – Jičín 21:19 (10:10). Hraje se v neděli od 17.00: Dukla Praha – Plzeň ??:??, Fr.-Místek – Kopřivnice ??:??.