„Měli jsme trochu obavy ze soupeře, protože i když mají lehkou krizi, tak venku jsou nebezpeční. Naštěstí se to nepotvrdilo," řekl po tčvrté domácí výhře v řadě v rámci 6. kola domácí trenér Andrej Titkov.

Utkání bylo vyrovnané pouze prvních pár minut. Pak se rozjel brankostroj domácích a v desáté minutě už svítilo skóre 7:2. Náskok si pak Zubřané i díky skvělým zákrokům Maliny udrželi až do konce prvního poločasu.

Na začátku druhé půle se hostům podařilo přiblížit na rozdíl čtyř branek. Na víc ale nedosáhli. Zubřané si postupně vytvořili až desetigólový náskok. V závěru pak dostali prostor i hráči z lavičky.

„S výkonem mužstva jsem spokojený až na úvod druhého poločasu, kde jsme měli hluché místo. Zkoušeli jsme různé obranné systémy a po dlouhé době mě potěšil přechod do rychlého protiútoku. Všichni hráči, včetně těch střídajících, nakonec podali slušný výkon," spokojeně hodnotil kouč Titkov.

Naopak hosté netajili zklamání.

„Ve druhé půlce, kdy jsme se už pomalu vraceli do hry, jsme neproměnili několik šancí a domácí toho využili. Ztratili jsme kontakt a Zubří nám dávalo jednoduché góly z rychlých útoků," popsal trenér hostů Aleš Chrastina.

„Máme úzký kádr a bohužel kromě Petrovského nepodaly ostatní opory takový výkon, který bychom od nich očekávali," dodal Chrastina.

ROBE ZUBŘÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 31:24 (18:13)

Zubří: Malina, Krupa – Hrstka 8/6, Šustáček 4, Douda 4, Václav 3, Šlachta 3, Zahradníček 3, Reček 2, Zeman 2, Nesvadba 1, Přikryl 1, Říha, Holiš.

Nejvíce branek Frýdek-Místek: Gřešek 5/1, Petrovský 5, Rajnoha L. 3, Pomichálek 3, Rajnoha J. 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2. Vyloučení: 5:5.

DALŠÍ VÝSLEDKY 6. kola: Litovel – Karviná 30:35 (12:19), Nové Veselí – KP Brno 20:21 (10:13), Kopřivnice – Jičín 19:23 (11:11). Předehráno: Plzeň – Hranice 41:25, Dukla Praha – Lovosice 25:28.

Spokojený brankář Malina: Obrana funguje skvěle, po Francii se mi nestýská

Zubří – Spolupráci s obranou si zatím nemůže vynachválit brankář zuberských extraligových házenkářů Milan Malina. O víkendu se před ním opět postavila hradba dvoumetrových pořízků. Ale nejen díky ní vyhrálo Robe i čtvrté domácí utkání s Frýdkem-Místkem (31:24).

Výbornými zákroky přispěl i Malina, který s Orságem tvoří vyrovnanou gólmanskou dvojici, na kterou je spoleh od začátku sezony. Do sobotního utkání nakonec zasáhl pouze jeden z nich.

„Orsi byl na svatbě, vdávala se mu sestra. Jsme rádi, že si to mohl v klidu užít," vysvětluje s úsměvem brankář Malina.

Za vítězstvím jste šli od první minuty. Bylo pohodové?
Z prvního poločasu jsme měli trochu obavy, protože v posledním utkání v Hranicích se nám moc nepovedl. Naštěstí jsme se dostali brzo do hry, uklidnili se a vypracovali si náskok. Zápas jsme pak rozhodli ve druhé půlce, kdy jsme odskočili snad na osm branek. Pak už se to jen dohrávalo.

Sledujete výsledky bývalého klubu z francouzského Tremblay?
Ale jo. Minulý rok, kdy jsem od nich odešel tak spadli do druhé ligy. Tak teď bojují o návrat. Bohužel z mého týmu už tam skoro nikdo nezůstal.