A právě především na Vojtěcha Petrovského se bude muset v sobotu večer zuberská obrana zaměřit. Devatenáct branek – to je ohromující statistický údaj, ke kterému se letos přiblížil jen karvinský Radim Chudoba, jenž dal šestnáct gólů. „Bylo to velké Vojtovo představení. Při procházení zápasu pro videopřípravu týmu si nešlo nevšimnout, že mu padlo do branky v zápase proti Karviné snad všechno, co vystřelil. Budeme si muset na něj dát velký pozor, ale samozřejmě také na další borce," hlásí před sobotním zápasem Michal Balhárek, jenž měl na starosti sestříhání a přípravu videa pro taktickou poradu před utkáním. Dobré zprávy přicházejí z marodky týmu, která se zřejmě až na Václava se Zahradníčkem úplně vyprázdní. Do hry by se měl po delší pauze vrátit dokonce i pivot a šéf obrany Tomáš Bechný, jenž se zranil v předvánočním zápase s Hranicemi. „Tomáš by měl nastoupit, stejně tak by měl hrát i Matěj Šustáček, jenž v minulém kole chyběl," prozrazuje Balhárek. Poprvé před zuberským publikem nastoupí zimní posila křídelník Jan Hanus z nedaleké Kopřivnice. Levoruký křídelník si premiéru odbyl už v Lovosicích, ale doma bude hrát poprvé až proti Frýdku-Místku. „Jinak jsou všichni hráči připraveni nastoupit," dodal Balhárek.

Po těsné porážce v minulém kole v Lovosicích kleslo Zubří ze druhého na třetí místo tabulky. Nyní tedy nezajímá domácí tým jiná varianta než sebrat všechny body.

„Lovosice jsou za námi, teď je třeba se dívat dopředu. Uděláme všechno pro získání druhého místa. Pokud zvládneme všech pět zápasů do konce základní části, můžeme být druzí. Začít musíme s Frýdkem-
-Místkem," burcuje zuberský pivot Petr Šlachta.