Zápas začalo Robe sebevědomě, ale během chvilky ztratilo vedení a pak se dotahujícího se brněnského týmu nedokázalo pořádně setřást. Až v samém závěru. „Paradoxně jsme se nedokázali vypořádat se stylem, útočnou hrou soupeře a jedním hráčem Koubkem. Nezažil jsem, aby protivník dal všechny branky ze země, bez výskoku,“ diví se ještě nyní zkušený slovenský házenkářský odborník.

Přestože hra Brna byla čitelná, Zubří se trápilo. „Překvapili nás vysunutou obranou, na druhou stranu ji máme natrénováno na lepší celky, nemělo nás to zaskočit. Opak byl překvapivě stranou, jejich hra na nás fungovala,“ musel uznat Dávid.

Hokejisté Vsetína proti Frýdku-Místku prohráli 1:5.
Propad ve třetí třetině. Hokejový Vsetín jednoznačně padl s Frýdkem-Místkem

Možná i proto, že Valachům citelně chyběly střední rozehrávky. „Bez rozehrávače se špatně hraje v každém míčovém sportu. Snad se kluci dají dohromady již nebudeme mít dvě střídačky – na hřišti a v hledišti,“ s trpkým úsměvem poznamenal trenér. „Nyní bereme především body a přerušené sérii extraligových neúspěchů.“

V pondělí v 15 hodin přitom bude jeho zrak směřovat k losu 3. kola Evropského poháru. „Mám strach, že je jasné, jak to dopadne – zase půjdeme na Karvinou,“ bojí se Dávid, jehož kolegové si přejí někoho ze Švýcarska.

Valašskomeziříčtí Bobři. Ilustrační foto
Bobři vyhráli popáté v řadě! Posunuli se na druhou pozici

„Hlavně ne žádný český tým, těch máme v extralize hodně. Osobně bych se nebránil atraktivnímu soupeři, třeba i z exotické země, jako je Island ,“ dodal dobře naladěný slovenský trenér.

MALOMĚŘICE – ROBE ZUBŘÍ 29:34 (15:19)

Nejvíce branek: Koubek 11/2, Hastík 5 – Mořkovský 11/2, Mičkal 9/2, Mazurek 5. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Vyloučení 3:4. Sedmičky: 3/2 – 5/4.