V sobotním odpoledním semifinále vysoko porazili Karvinou a dokonale se jim tak povedla odplata za nedávné prohrané finále play off. V nedělním finále (od 12.30 hodin na ČT4 sport) se utkají Zubřané s domácí Kopřivnicí, která poměrně překvapivě udolala ve druhém semifinále Duklu Praha.

ZUBŘÍ – KARVINÁ 35:24 (16:8)

Zubří vlétlo do zápasu jako uragán a dalo prvních pět branek. Už v poločase vedli Valaši o osm branek a ve druhé půli v jeden moment dokonce vedli rozdílem třinácti gólů. Nakonec dotáhli semifinále k jasnému vítězství o jedenáct branek. V táboře Zubří zavládla zasloužená spokojenost. „Jsme samozřejmě spokojeni. Nezahráli jsme nic zvláštního. Řekl bych, že to byl náš obvyklý standart a tentokrát to stačilo. Výsledek podle mě odpovídá průběhu zápasu na palubovce,“ pochvaloval si trenér Zubří Jiří Kekrt.

V nedělním finále se Zubří střetně s Kopřivnicí, která v dramatu porazila ve druhém semifinále Duklu Praha o jedinou branku. „Dalo se s tím počítat, že se Kopřivnice doma vyhecuje. Jsme si samozřejmě vědomi, že to proti nim bude v jejich prostředí těžké,“ přemítá nad nedělním finále kouč Kekrt.

Nejvíce branek Zubří: Kichner 8, Číp 5, Vyjídák 4. Nejvíce branek Karviné: Šulc 7/2, Faith 4, Požárek 2, Kočí 2, Heinz 2, Vančo 2. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2, vyloučení: 10:7. Diváci: 350.

KOPŘIVNICE – DUKLA PRAHA 32:31 (17:13)

Obrovské drama rozhodla domácí Kopřivnice až brankou pivota Gřese tři vteřiny před koncem.

Nejvíce branek Kopřivnice: Prepsl 8, Opálka 6/3, Hladký 5. Nejvíce branek Dukly Praha: Rams 15/6, Král 3, Lehocký 3. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 7/6 – 5/4. Vyloučení: 5:6. Diváci: 200.