Tolik už se nedařilo Lesaně Zubří, která podlehla v Šumperku. Jediný zástupce v jihomoravské skupině Zubří SCM podle očekávání přivezl body z Kuřimi. V dalším kole se o nadcházejícím víkendu všechny tři celky představí doma. V sobotu hraje Vsetín s Paskovem (od 13 hodin) a Lesana s Holešovem (17). V neděli pak Zubří SCM přivítá Dolní Cerekev.

JM SKUPINA

KUŘIM – ZUBŘÍ SCM 33:39 (14:18)

V poslední době v dobré pohodě hrající mladíci ze Zubří nastoupili v Kuřimi nekompletní a na očekávané vítězství se celkem nadřeli. Valaši posilnění o trojici starších hráčů (Ondřej, Mičola, Vyjídák) v prvním poločase odehráli vyrovnanou bitvu a vedli o čtyři branky. Ve druhé půli se náskok nijak dramaticky neměnil a Zubřané nakonec vyhráli o šest branek. Spolehlivý výkon podal mezi třemi tyčemi gólman Janků, v poli se blýsknul devíti brankami Matěj Šustáček.

Sestava a branky Zubří SCM: Janků, Adámek – Šustáček 9, Ondřej 8, Horký 6, Mičola 4, Pernický 4, Bayer 3, Horut 2, Závorka 2, Vyjídák 1. Trenér: Koleček.

SM SKUPINA

ŠUMPERK – LESANA ZUBŘÍ 39:32 (19:15)

V utkání bohatém na branky hostující házenkáři po celý zápas dotahovali ztrátu na soupeře a nakonec odjeli ze Šumperka s prázdnou. „Nebyli jsme před utkáním favoritem a jeli jsme se tam poprat o co nejlepší výsledek. V první půli jsme nehráli nejhůře, ale utekl nám závěr. V posledních pěti minutách úvodní půle jsme ztratili kontakt,“ zhodnotil prvních třicet minut zápasu trenér Lesany Zubří Zbyněk Mizera.

Téměř jako přes kopírák to bylo i ve druhém poločase. „Ještě sedm minut před koncem vedli domácí jen o dvě branky. Pak jsme však šli do oslabení a naše pozice byla ještě horší. Navíc jsme se o šanci na dobrý výsledek připravili zbrklou střelbou a soupeř naše chyby potrestal,“ dodal Mizera.

Sestava a branky Lesany Zubří: Kyselý, Holiš – Hrachovec 9, S. Mičola 6, Ulrych 5, Šimurda 3, Mičola J. 3, Dědek 3, Burdek 2, Cibulec 1, Balcárek, Pobořil, Poruba.

VELKÁ BYSTŘICE – ZBROJOVKA VSETÍN 32:34 (20:14)

Přestože jela Zbrojovka k utkání jen s pěti členy základního kádru (zbytek tvořili mladíci dorosteneckého celku), předvedla skvělý obrat a ze špatně rozehraného utkání si odvezli na Valašsko všechny body. První poločas však vypadal pro Vsetín neslavně. „nešlo nám opravdu vůbec nic, nedařilo se nikomu. Prohráli jsme poločas o šest branek a bylo to zaslouženě,“ láteřil nad špatnou první půlhodinkou hry jeden ze vsetínských hráčů Roman Vilímek.

Do druhé půle však nastoupili Valaši jako vyměnění. Druhou třicetiminutovku vyhráli o osm branek (20:12) a celý zápas tak získali pro sebe. „V šatně jsme si pár věcí vyříkali a nasadili jsme gólmana Kováče. Ten se chytnul, zbytek mužstva se také ohromně zvednul a nakonec jsme zápas ještě stihli otočit. Rozhodující byla šňůra čtyř branek kolem 55. minuty, kterou jsme definitivně rozhodli,“ pochvaloval si velký obrat Vilímek.

Sestava a branky Vsetína: Kutěj, Kováč – Halmazňa 1, Staněk 1, Weintritt 6, Halamíček 2, Koňařík, Daněk 6, Mrnuštík 8, Vilímek 1, Bartoň 9. Trenér Pospíšil.