LESANA ZUBŘÍ – STAVOMONTÁŽE OLOMOUC 28:22 (14:10)

Lesana si po předchozí vysoké porážce v Holešově (22:40) dokonale spravila chuť. V utkání s Olomoucí byla pozadu jen v úvodu. „Začátek byl jediný, který nám moc nevyšel. Prohrávali jsme rychle 3:6,“ řekl trenér Lesany Zubří Zbyněk Mizera. Od toho momentu však už běželo všechno podle domácích not. „Změnili jsme systém obrany a ještě do poločasu jsme si vypracovali slušné čtyřbrankové vedení,“ pokračoval kouč Lesany. O osudu zápasu se definitivně rozhodlo hned na začátku druhé půle. „Udělali jsme tam šňůru 7:0, odskočili tak na jedenáctibrankový rozdíl a prakticky bylo po zápase. Na výsledku se podílel celý tým, kluci odvedli dobrý výkon v obraně i v útoku. V té rozhodující fázi na začátku druhé půle nám šly perfektně brejky, což bylo hodně důležité,“ dodal Zbyněk Mizera.

Lesana Zubří: J. Holiš, Kyselý – Dědek 6, S. Mičola 4, J. Mičola 4, Pavlíček 3, Šimurda 2, Poruba 2, Čech 2, Křenek 2, L. Holiš 2, Cibulec 1, Čmelík, Pobořil. Trenér: Mizera.

TRNÁVKA – ZUBŘÍ JUNIOŘI 27:30 (9:13)

Zuberští mladíci si tentokrát na palubovce soupeře spravili chuť po předchozí překvapivé domácí porážce s Polankou. V Trnávce si udržovali od samého začátku mírný náskok a zápas dovedli do vítězného konce. Střelecky táhly Zubřany spojky Mičola a Vyjídák. Valaši tak mají po pěti utkáních stejnou bilanci jako Vsetín a drží se na čele tabulky druhé ligy.

Zubří junioři: Orság, Novotný – Jičí Mičola 6, Pernický 1, Vyjídák 6, Mičkal 3, Mézl 1, Bayer 2, Farkaš 5, Závorka 4, Petružela 1, Mikulenka, Muškát. Trenér: Kořínek.

VSETÍN – ŠUMPERK 26:29 (15:13)

Až v 5. kole soutěže poznali házenkáři Zbrojovky Vsetín hořkost porážky. V domácím utkání se Šumperkem sice ještě v poločase vedli, ale po změně stran bylo všechno naopak. Hosté vyhráli druhou půli 16:11 a odvezli si všechny body. I přes porážku zůstávají hráči Vsetína se stejnou bilancí jako vedoucí Šumperk na čele ligy. Vsetín se také na konci uplynulého týdne dozvěděl jméno soupeře pro třetí kolo Českého poháru. Losování určilo Zbrojovce asi nejatraktivnějšího možného protivníka – extraligové Gumárny Zubří. Hrát by se mělo 17. listopadu ve Vsetíně.

Vsetín: Věžník, Kováč – Král, Vilímek 2, Weintritt 9, Korejčík 1, Havran 1, Halmazňa 4, Bednárik, Halamíček, Holec 3, Bednář 3, Mrnuštík 3, Křupala. Trenér: Pospíšil.