Zubří SCM, které válí v jihomoravské skupině druhé ligy, si poradilo v těžkém zápase s Bohunicemi. V dalším kole o tomto víkendu se představí doma jen mladíci ze Zubří SCM, kteří zítra od 17 hodin přivítají Velké Meziříčí. Lesana Zubří jede dnes do Přerova a Vsetín zítra do Uničova.

BOHUNICE – ZUBŘÍ SCM 29:32 (15:19)

Na půdě nebezpečných Bohunic se Valaši poměrně nadřeli. Zápas byl vyrovnaný a vedení si několikrát drželi i domácí házenkáři. „Byl to po delší době kvalitní soupeř, který nás pořádně prověřil. Utkání mělo vysokou úroveň a tempo a bylo naprosto vyrovnané. Ještě ve 45. minutě vedli domácí o dvě až tři branky. Pak se nám podařilo otočit a v závěru jsme vedení kontrolovali. Kluci podali velmi dobrý výkon, zvláště Mikulenka, kterému se mimořádně dařilo střelecky,“ uvedl k utkání trenér Zubří SCM Jiří Mičola.

Sestava a branky Zubří SCM: Orság, Novotný – Sedláček 4, Muškát 2, Šustáček, Malina 3, J. Mičola 2, Šíra 2, Žurek 4, Mičkal 6, Mikulenka 9. Trenéři: Mičola, Kořínek.

LESANA ZUBŘÍ – VSETÍN 25:19 (14:12)

V zajímavém a pohledném derby se podařilo domácímu celku oplatit Vsetínu porážku z podzimní části soutěže. Po vyrovnaném průběhu se podařilo domácím v posledních deseti minutách rozhodnout o cenném vítězství. Však také na jejich straně byla po utkání velká spokojenost. „Chtěli jsme soupeři oplatit porážku z jejich hřiště z podzimní části a to se nám povedlo.

Body nyní potřebujeme, proto jsme spokojeni,“ liboval si trenér Lesany Zbyněk Mizera. Jeho svěřenci byli po většinu utkání mírně popředu a prokázali větší hlad po vítězství. „Obraz hry sice nebyl tak přesvědčivý, jak nakonec ukázal výsledek, ale přesto jsme byli po celý zápas o jednu až tři branky vpředu. Až v závěrečných minutých jsme ze třech branek utekli až na 23:17, a tam se rozhodlo.

Zápasu dominovaly obrany a brankáři. Bylo to kvalitní a férové derby,“ dodal Mizera. Podobně viděla utkání také druhá strana. „Bylo to celkem vyrovnané utkání a soupeř nám na tolik branek utekl až v závěru. Na druhou ligu to bylo kvalitní utkání a derby mělo i dobrou diváckou kulisu,“ podotkl vsetínský hráč Roman Vilímek.

Sestava a branky Lesany Zubří: Kyselý, T. Šimurda – Dědek 6, Jurka 5, Burdek 5, J. Mičola 3, V. Ulrych 3, Hrachovec 2, Pobořil 1, J. Šimurda, Tovaryš, P. Ulrych, Pavlíček. Trenér: Mizera. Sestava a branky Vsetína: Kutěj, Kováč – Bednárik 1, Křupala, Halamíček, T. Havran 4, Vilímek 5, Bartoň 6, Král 2, Korejčík, R. Havran, Halmazňa 1. Trenér: Pospíšil.