Přestože se spekulovalo také s další variantou v podobě příchodu jiného trenéra, nakonec povede Zubřany minimálně do Vánoc právě Aleš Kořínek, jenž momentálně působí v Zubří u mládeže. „Měli jsme rozjednáno působení s jedním českým trenérem, který by se nám hodil do koncepce, ale zatím to nedopadlo. Pokud se tedy nic dramaticky a nečekaně nezmění, do konce roku povede tým Aleš Kořínek," potvrdil informaci sportovní ředitel klubu Jiří Mika.

Ve hře je i možnost, že zatím žádný nový kouč na Valašsko nepřijde. Kořínkovi, který dlouhá léta působí v klubu u mládeže a většinu hráčů extraligového týmu dobře zná, se totiž premiéra povedla na jedničku. Tým neuvěřitelně ožil a předváděl přesně takovou házenou, na jakou jsou v Zubří hráči vychováváni. „Možností je pořád více. Ale klidně se může stát, že se Alešovi i celému týmu povede výborně a může na střídačce zůstat třeba i do konce sezony. Uvidíme," dodal sportovní ředitel klubu.

Aleše Kořínka tak nyní po vítězné premiéře v Přerově čeká u kormidla Gumáren Zubří do konce roku ještě minimálně dalších sedm utkání extraligy včetně domácích lahůdek s Duklou Praha (24. listopadu) či derby se Zlínem (14. prosince). Nejbližší utkání čeká házenkáře Zubří nadcházející sobotu v Kopřivnici. Po devíti odehraných kolech základní části v tabulce desáté Zubří ztrácí na šestou Karvinou čtyři body.