Právě díl z valašského města, kde rodák z Kostelce na Hané žije a pracuje jako správce městských sportovišť, v sobotu dopoledne poprvé odvysílala Česká televize. „Bylo to perfektní,“ chválil autory pořadu veřejné celostátní televize Přikryl.

S kolegou Josefem Randusem však viděl sestříhaný díl už dříve.

„Autoři nám ho poslali ke schválení. Chtěli vědět, zda tam není nějaké chyba a zda jsou správně pojmenovaná všechna místa. My jsme ale byli velmi spokojení. Myslím, že se to povedlo,“ pronesl Přikryl.

K natáčení oblíbeného pořadu se dostal náhodou.

„Moderátory měla provázet vedoucí odboru kultury a sportu Lenka Přečková, ale zrovna byla na dovolené, tak jsem za ni velmi rád zaskočil. Moc mě potěšilo být součástí natáčení,“ přiznává extraligový házenkář.

Práce neubylo, spíš naopak

Zubří patří mezi známá sportovní města. V blízkém i vzdálenějším okolí je řada kulturních a  přírodních zajímavostí. „Určitě je tady spousta míst k vidění,“ souhlasí Přikryl.

Na své si ve vyhlášené házenkářské baště přijdou především milovníci cyklistiky a turistiky. „Kdo rád jezdí na kole nebo chodí pěšky, tak pro něj jsou ideální Veřovické vrchy,“ míní.

Zubří se může pochlubit také klidovou zónou nebo novým koupalištěm, které se nachází jenom kousek od cyklostezky Bečva.

Sportovišť, o které se Přikryl s kolegou Randusem stará, je ovšem v útulném městečku mnohem víc. I proto má sedmadvacetiletý házenkář práci i v době pandemie koronaviru.

„Máme dovoleno, abychom se v práci střídali obden, ale moc jsme toho nevyužívali, protože tady máme čtyři dětská hřiště, polyfunkční centrum za školou a další zařízení, takže poslední týdny jsme všechno dávali dohromady. Práce nám neubyla. Naopak se pro lidi ještě snažíme něco vymyslet,“ tvrdí křídelník.

Přikryl se spolupracovníkem Randusem vyzývají lidi ze Zubří i blízkého okolí k pohybu a procházkám. Akce Pohybu zdar, covidu zmar láká nejen obyvatele města navštívit různé lokality a zajímavá zákoutí.

„Kdo chce splnit naši výzvu, musí minimálně čtrnáct z těchto devatenácti míst navštívit, vyfotit se u nich a zaslat nám fotky. Potom každý dostane medaili a účastnický diplom,“ hlásí Přikryl.

Nouzový stav? Mohu být s přítelkyní a na výletech

Sám se v době pandemie snaží využít volný čas a společně se snoubenkou, známou házenkářkou Martinou Salčákovou, chodí na túry a různě sportuje.

„I když chápu, že lidé jsou z koronavirové krize, která bude mít na ekonomiku a další věci velký dopad, nešťastní, nám současný stav celkem vyhovuje,“ přiznává.

„Protože jindy bych touhle dobou trávil veškerý čas v hale při trénincích, zápasech či na turnajích a nyní při zákazech a nařízeních mohu být s přítelkyní a jezdit po výletech, na bruslích či kole,“ líčí.

Jinak ho ale předčasně ukončená sezona štve.

„Samozřejmě je to velká škoda, protože byla rozběhnutá velmi dobře. Měli jsme šanci na medailové umístění, po roční přestávce jsme zase mohli atakovat nějakou solidní příčku,“ ví dobře.

Hráči Robe si nyní plní individuální plán, ke společnému tréninku se vrátí až 11. května. Kolektivní sport, kterému se Přikryl věnuje už devatenáct let, mu nyní až tolik nechybí.

„Alespoň si člověk od házené odpočine. Je to hlavní náplň života, nic jiného pomalu nedělám. Vždyť za posledních deset roků jsem snad kromě čtyř týdnů v létě neměl pořádné volno,“ připomíná.

Svatba? Žijeme v naději, že letos bude

Nyní si dvojnásobný bronzový extraligový medailista odpočine i od svých mladých svěřenců. Odchovanec Kostelce na Hané totiž v ROBE ještě trénuje mladší žáky.

„Rádi bychom s dětmi už trénovali, ale po dohodě s rodiči a vedením klubu společné jednotky nezačnou dřív než škola,“ říká.

Bez pohybu ale mladí Zubřané nejsou. Sportoviště totiž mají nyní volně přístupné.

„Kluci i holky si mohou jít zaházet, zastřílet nebo jinak vyblbnout. Jenom jich tam nesmí být více než deset,“ uvědomuje si.

Vládní nařízení a různá opatření bedlivě sleduje. Důvodů proto má víc. Jedním z nich je i svatba, kterou má naplánovanou na 4. července.

„Nyní žijeme ve velké naději, že se to letos uskuteční, ale pokud bychom nemohli pozvat všechny kamarády a známé, svatbu bychom raději odložili, protože nechceme nikoho o tuto událost připravit,“ zakončuje povídání Přikryl.