Na tom nic nezmění ani poslední dvě výhry Bystřice v pohárovém duelu na půdě Náchoda a v extralize doma s Hustopečemi. „Vítěznou vlnu bych nepřeceňoval. Jsme především rádi, že jsme vymazali nulu na kontě získaných bodů. Soupeř byl oslaben, ale tím nechci nijak snižovat náš výkon a bojovnost.

Do Vánoc nás ovšem čekají soupeři, kteří patří do horní poloviny tabulky, snad mimo Hranic, tak to bude pro nás dost složité. Nálada v mužstvu je ale po výhře mnohem lepší,“ připomněl asistent trenéra Bystřice Pavel Kovařík.

Házenkáři Gumáren Zubří jedou do Bystřice s jasným cílem zvítězit. Společně s účastníky Ligy mistrů Karvinou a slovenským hostem v naší extralize Prešovem jsou na špici soutěže. „Jakákoliv ztráta by nás mrzela a mohlo by nám to v konečném součtu chybět. Určitě chceme vyhrát,“ hlásí asistent zuberského trenéra Jiří Mika.

Druhé regionální derby sezony bude tentokrát mít velmi pikantní náboj. V dresu Bystřice pod Hostýnem totiž nastoupí na hostování dva hráči Zubří Martin Vyjídák a Tomáš Mičkal, kteří dohromady dali Hustopečím 20 branek.

Kvalitní posilou by se měl stát i Vaško z Napajedel. „Jsme rádi, že se Vyjídákovi s Mičkalem v posledním utkání tak zadařilo. Věřím, že se jim povede podobně i tentokrát, ale ne tolik, aby nám zkomplikovali cestu za vítězstvím. Ideální bude, když se jim bude dařit a my si odvezeme vítězství,“ směje se zuberský asistent a zároveň sportovní ředitel klubu Jiří Mika.

Zubřané dnes nastoupí téměř v kompletní sestavě, chybět bude kvůli problémům s kotníkem jen Štěpán Krupa. „Do utkání půjdeme s odhodláním, ale každý zná sílu Zubří. Vím, že trenér Hargaš nás nepodcení a dobře se na nás připraví. Bude obtížné uspět. Všichni hráči by museli podat nadprůměrný výkon,“ dodal Pavel Kovařík.