Druholigový celek, skládající se z mladíků patřících do sportovního centra mládeže (SCM) Zubří, se utká o postup do čtvrtého kola poháru s Prostějovem na jeho půdě.

Trenérovi Mičolovi bude chybět dost hráčů, kteří patří k oporám celku a mají hodně nahráno i v extraligovém áčku. Hned sedm jich totiž odjelo na reprezentační sraz jednadvacítky, která odehraje dvě atraktivní přípravná utkání v Německu s domácím juniorským týmem, který je úřadujícím mistrem světa v této věkové kategorii.

Zubří SCM bude pro dnešní utkání se sedmým celkem první ligy chybět Vyjídák, Mika, Hrstka, Třeštík, Šíra, Číp a Štěpán Krupa. „Kromě Martina Vyjídáka, který o uplynulém víkendu hrál, však žádný z nich v posledním kole za nás nenastoupil, takže to až tak velká změna nebude.

V takto oslabené sestavě jsme se připravovali posledních několik tréninků, takže v sehranosti by neměl být problém. Pro mladé hráče to bude další cenná zkušenost,“ plánuje si kouč Zubří SCMJiří Mičola.

V prvním kole přešlo Zubří SCM přes Holešov, ve druhém pak vyhrálo v Uničově. Oba celky hrají druhou ligu v jiné skupině než Zubří. k Výsledky Zubří SCM v prvních dvou kolech Českého poháru:

1. kolo: Holešov - Zubří SCM 28:31 (13:15). 2. kolo: Uničov - Zubří SCM 27:36 (14:20).