Rozhodla o tom pondělní poslední prohlídka, po které se mohl s klidným svědomím Hargaš vrhnout zpět k milované házené. Zkušený lodivod byl náhle hospitalizován před utkáním prvního kola Poháru PVP s běloruským Minskem na začátku září. Týmu tedy chyběl dva měsíce.

„V pondělí jsem byl na poslední prohlídce u svého obvodního lékaře. Vše dopadlo na výbornou. Cítím se dobře a mohu se tedy konečně vrátit ke své práci,“ oddechl si Ivan Hargaš, jenž prodělal komplikovaný zápal plic. „Úplně ve stoprocentní formě jako před tím ještě nejsem. Hodně jsem zhubl a v době nemoci jsem nemohl chodit do posilovny. Ale postupně vše doženu. Všechno mi moc chybělo,“ těší se na návrat do „normálního“ života Hargaš.

S těžkou nemocí se charizmatický kouč popral dobře, neboť se vrací na lavičku oproti předpokladům o poznání dříve. „Podle původních odhadů jsem měl být mimo hru tři i více měsíců. Proto jsem moc rád, že jsem všechno zvládl už za dva měsíce. Moc jsem se na házenou těšil,“ pochvaluje si velezkušený trenér.

V době Hargašovy nepřítomnosti mu dělali jeho svěřenci, vedení asistentem Jiřím Mikou, jen samou radost. Z devíti odehraných utkání jen jednou prohráli a společně s účastníky Ligy mistrů Karvinou a slovenským hostem v naší nejvyšší soutěži Prešovem se drží na špici extraligy.

„Kluci hrají opravdu dobře. Jsem rád, že se náš mladý celek prosazuje a prodává to, co umí,“ pochválil svoje ovečky ostřílený kouč. První trénink po návratu vedl Hargaš v pondělí večer, premiérový mistrovský zápas jej čeká v sobotu od 10.30 hodin doma proti Jičínu. „Nečeká nás nic lehkého, Jičín patří do silné šestky. Už se na utkání moc těším a věřím, že vyhrajeme,“ dodal Hargaš.