Jediný náš zástupce v jihomoravské skupině Zubří SCM potvrdil, že i letos bude patřit na špici tabulky, když zvítězil v Brně-Juliánově o čtrnáct branek. V severomoravské skupině má Valašsko dva kluby. Zbrojovka Vsetín si přivezla všechny body z Holešova, kde se jí mimořádně povedla první půle, po které vedla 17:5 (!). Nováček této soutěže Lesana Zubří i přes skvěle rozehraný zápas, ve kterém neustále vedl, nakonec jen remízoval se Sokolem Ostrava.

Ve třetím kole se představí dva naše týmy doma. Zubří SCM v jihomoravské skupině hostí v neděli od 17 hodin Dolní Cerkev. Zbrojovka Vsetín v severomoravské skupině přivítá v sobotu od 13 hodin Karvinou SCM, Lesana Zubří zajíždí do Šumperka.

II. LIGA Morava–jihJULIÁNOV - ZUBŘÍ SCM 23:37 (14:16)
Ačkoliv jasný výsledek tomu nenapovídá, hrálo se utkání jako na houpačce. Skvělým úvodem zaskočili soupeře Zubřané. „Začali jsme dobře, proměnili jsme rychlé protiútoky a vedli jsme v deváté minutě 6:1. Pak jsme ještě vedli 13:6,“ pochvaloval si povedený vstup trenér Zubří SCM Jiří Mičola. Naopak poslední desetiminutovka první půle se jeho svěřencům vůbec nevyvedla.

„Kluci tolik nebojovali a laxním přístupem dovolili domácím vrátit se do zápasu. Posledních deset minut jsme prohráli 1:6 a soupeř dotáhl ztrátu jen na dvě branky,“ pokračoval Mičola. Hned po změně stran se domácí házenkáři první brankou druhé půle dostali na rozdíl jediné branky. To ale bylo maximum, kterého dosáhli. Pak už převzali otěže zápasu zcela jednoznačně mladí Zubřané. „Kluci začali hrát koncentrovaně a zodpovědně a náskok začal opět narůstat až na konečných čtrnáct branek,“ dodal k utkání kouč vítězů Mičola.

Sestava a branky Zubří SCM: Novotný, Věžník - Šíra 5, Jiří Mičola 2, Mikulenka, Sedláček 1, Štěpnica 8, Bezděk 3, Špurek 1, Muškát 1, Třeštík 5, Mičkal 7, Pernický 4.

II.LIGA Morava–severHOLEŠOV – VSETÍN 27:28 (5:17)
Neuvěřitelný zápas, jaký se často nevidí, sehráli ve druhém kole druhé ligy skupiny Morava sever v Holešově házenkáři Zbrojovky Vsetín. Valaši jeli k soupeři jen se sedmi hráči do pole, ale co předvedli s domácími v prvním poločase, to si bude Holešov pamatovat minimálně celou sezonu. Vsetín totiž odstartoval zápas jako ve snu. vyhrál první třicetiminutovku neuvěřitelným poměrem 17:5! „Řekli jsme si před zápasem, že musíme hrát zodpovědně a nenechat si utéct začátek. Ale nějak se nám zadařilo, a to především v obraně. Skvěle zachytal v první půli brankář Hlinský, dali jsme většinu branek z rychlých protiútoků a vedení nám utěšeně narostlo,“ zhodnotil poločas snů jeden z hráčů Vsetína Roman Vilímek.

Ve druhé půli už ale hosté logicky neudrželi tempo a domácí postupně začali stahovat náskok. „Nedali jsme ze začátku druhého poločasu pár vyložených šancí a už se to vezlo. Navíc nám nebyli nakloněni ani sudí a domácí nás dotáhli a ještě jsme se strachovali o výsledek,“ přiznal Vilímek. „Hráli jsme celý závěr v oslabení a poslední asi dvě vteřiny dokonce pouze ve dvou hráčích,“ přiblížil dramatickou koncovku zápasu druhého kola Roman Vilímek, jenž si hned vzpomněl na podobný zápas, který házenkáři Zbrojovky zažili v uplynulé sezoně. „ V jednom zápasu jsme vedli v poločase taky o dvanáct gólů, a ještě jsme jej prohráli. Teď to tedy dopadlo lépe,“ pousmál se vsetínský hráč. On i jeho spoluhráči mohou být se startem do třetí nejvyšší soutěže v zemi nadmíru spokojeni.

Sestava a branky Vsetína: Kováč, Hlinský - Koňařík, Vilímek 3, R. Havran 4, T. Havran 7, Bednář 8, Krejčík 5, Křupala 1.


LESANA ZUBŘÍ - OSTRAVA 29:29 (16:12)

Druhý zápas ve druhé lize po postupu z nižší soutěže měli Valaši na domácím hřišti skvěle rozehraný. Prakticky po celý zápas byli mírně popředu a vypadalo to na první druholigové vítězství. „První čtvrthodinu se hrálo vyrovnaně, pak jsme si ale vypracovali dvou až tříbrankový náskok, který jsme udržovali,“ uvedl k utkání trenér Lesany Zubří Radovan Válek.

Ve druhé půli už vedli Valaši o pět branek (20:15) a několik minut před koncem ještě 26:23. Do vítězného konce ale zápas nedovedli. V rozhodujících chvílích neproměnili jasný náskok a nedali sedmičku. „Je to škoda, celou dobu jsme vedli a mohli jsme vyhrát. V závěru jsme za remízového stavu měli sice míč, ale soupeř hru kouskoval a už jsme nestihli vystřelit,“ dodal k utkání Válek.

Sestava a branky Lesany Zubří: Malina, T. Šimurda - J. Šimurda, Burdek 3, Čmelík, Ulrych 10, J. Mičola 5, S. Mičola 2, Balcárek, Hrachovec 2, Jurka 3, Dědek 3, Pavlíček 1, Pobořil.