Valaši totiž v neděli dne 2.září podlehli na půdě soupeře v Bělorusku o osm branek 30:38 a v sobotní domácí odvetě dne 8.září od 18 hodin se pokusí vysoké manko smazat. Ztráta před odvetným soubojem přitom mohla být o poznání menší. Zubřané totiž byli ještě v úvodu druhé půle o dvě branky vpředu a měli zaděláno k příznivému výsledku.

Domácí tým ale v posledních dvaceti minutách hosty zcela převálcoval a naopak on nakročil k postupu do druhého kola Poháru PVP, ve kterém čeká vítěze chorvatský Karlovac. „Je obrovská škoda, že jsme si nechali tak dobře rozehraný zápas utéct takovým způsobem,“ litoval nepovedeného závěru utkání v Minsku zuberský hráč Ondřej Mika.

„Po většinu zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale na konci jsme si to prohráli sami,“ mínil osmnáctiletý házenkář. Valaši totiž od stavu 23:22 pro Minsk zcela vyhořeli v útoku a domácí hnáni patnácti stovkami fanoušků odskočili až na devítibrankový rozdíl. „Přesně tady se zlomil zápas. My jsme byli nedůslední v útoku, dělali jsme hodně technických chyb a nedávali vyložené šance,“ pojmenoval Mika hlavní příčiny klíčového výpadku Zubřanů.

„Domácí nás dostali pod velký tlak a navíc je podržel neuvěřitelným způsobem jejich nejlepší střelec,“ připomněl Mika famózní výkon domácího kanonýra Puchovského, který nasázel dvacet branek. „Hrál střední spojku, byl to takový silový typ hráče. Uměl perfektně vystřelit kolem obránců, takže naši gólmani nic neviděli. Právě on rozhodl zápas,“ uznal Mika.

I přes osmibodovou ztrátu se ale zuberský celek před sobotní odvetou nepovažuje za předem vyřazený. Ve většině duelu si dokázal, že s Minskem lze držet krok a v odvetě může klidně být všechno naopak. „Vůbec to tak v kabině nebereme, že je o postupu rozhodnuto. Když se nám podaří vnutit soupeři naši hru a hlavně ubráníme jejich nejlepšího střelce, dá se to zvládnout,“ věří Ondřej Mika.