Trenér házenkářů Zubří Ivan Hargaš se pomalu začíná vracet na střídačku. Rozhodla o tom včerejší lékařská kontrola, kterou absolvoval v nemocnici ve Frýdku-Místku. K týmu by se měl Hargaš vrátit podle svých slov v horizontu dvou týdnů. Zkušený trenér byl náhle hospitalizován před utkáním Poháru PVP s běloruským Minskem na začátku září. Nyní má za sebou těžký zápal plic. Včerejší lékařská prohlídka potvrdila, že je vše na nejlepší cestě k úplnému uzdravení a návratu k trénování.

„Původně se na to nepřišlo. Že to je zápal plic, se odhalilo až po čtyřech dnech. Byla to těžší forma této nemoci s vysokými horečkami, první dva týdny jsem proležel v nemocnici. Nyní už je podle výsledků prohlídky samotný zápal plic za mnou,“ oddechl si Ivan Hargaš. Jeho návrat na střídačku se tak dá počítat už jen na dny.

„Předpokládám, že asi do konce měsíce bych mohl být zpátky v tréninkovém i herním procesu,“ odhadoval po prohlídce slovenský kouč ve službách Zubří. „Ještě se musím ale co nejlépe zrehabilitovat a dostat do fyzické formy. Bude to chtít několik dní na úplné zotavení,“ přemítá kouč Hargaš, který se musel obejít bez milované házené od 8. září.

Mezitím vedl mužstvo Gumáren jeho asistent a zároveň asistent Jiří Mika. „Nikdy jsem v kariéře neměl asistenta. Před sezonou jsme ani nemohli vědět, jak se nám to bude hodit,“ pousmál se Hargaš. Jeho parta mu v době nemoci dělala jen samou radost. V šesti kolech extraligy Valaši ani jednou neprohráli, dokonce dokázali zvítězit na půdě mistrovské Karviné.

„Kluci odvádějí dobrou práci, mám z toho velkou radost,“ neskrýval nadšení z výkonů svých svěřenců Hargaš. „S některými hráči jsem si během nemoci několikrát zavolal a povzbudili jsme se navzájem. Televizní zápas s Duklou jsem viděl a užil jsem si ho. Ani jsem se nijak nenervoval. Spíše mě potěšilo, že komentátoři o našem týmu i klubu mluvili hezky,“ dodal Ivan Hargaš.