ZUBŘÍ – HRANICE 40:31 (16:16)

Domácí nastoupili k utkání ve značně improvizované sestavě. K dlouhodobě zraněným Plškovi, Vyjídákovi a Martinovi Hrstkovi se přidala další spojka Štěpán Krupa. V prvním poločase se hrála velmi vyrovnaná házená. Snad až na zářijový zápas s mistrovskou Karvinou to tady fanoušci v probíhající sezoně ještě nezažili. Hosté sice postrádali svého nejlepšího hráče Michala Hradila, ale i bez něj podali heroický výkon. „Celek Hranic mě velmi překvapil, smekám před jejich výkonem. Hosté se dovedli vypořádat i s absencí Hradila a moc nás potrápili,“ pochválil protivníka kouč Zubří Jiří Kekrt.

Po vyrovnaném poločase se ani na začátku druhé půle domácí do očekávaného trháku nedostali. Hranice se držely až do 50. minuty zápasu, kdy to bylo 29:28 pro domácí. Pak však dali Zubřané během osmi minut jedenáct branek v řadě a utekli tak až na 40:28 a totálně zlomili odpor soupeře. „Tady se utkání definitivně zlomilo. Úplně jsme odpadli fyzicky. Hráči nebyli schopni zakončit v postupném útoku a vůbec nám nefungovala souhra dvojic či trojic,“ litoval nepovedeného závěru trenér Hranic Jan Hegar.

Naopak kouč domácích mohl být s výkonem svého zraněními oslabeného celku poměrně spokojen. „Diváci viděli velmi zajímavé utkání, až do koncovky nebylo rozhodnuté. My jsme to zvládli tentokrát především bojovností. Čtyřicet branek nedáváme často ani v základním složení, takže jsme spokojeni,“ pochvaloval si kouč Jiří Kekrt.

Zubří: Malina, Janků – Kichner 2, Horký, Pernica, Titkov, J. Hrstka 12/6, Třeštík, Randýsek 8, Říha 4, Mičkal 2, Číp 7, Mika 5, Šustáček. Nejvíce branek Hranic: Stržínek 9, Spuchlák 7, Galus 6/2. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Vyloučení: 4:4. Červená karta: Kovařík (Hranice). Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Sled: 1:2, 3:4, 4:6, 6:7, 9:10, 11:13, 13:15, 17:16, 21:19, 25:22, 26:24, 29:28, 40:28.