BYSTŘICE P. H. - GUMÁRNYZUBŘÍ 29:32 (13:19)

Domácí nastoupili k utkání povzbuzeni první letošní výhrou v minulém kole s Hustopečemi a s velkým odhodláním. Tentokrát je však čekal soupeř z absolutní špičky soutěže. Házenkáři Gumáren Zubří přijeli do Bystřice s jasným cílem zvítězit. Jakákoliv bodová ztráta by jim mohla v konečném součtu chybět.

Druhé regionální derby sezony mělo velmi pikantní příchuť. V dresu Bystřice nastoupili Martin Vyjídák a Tomáš Mičkal, kteří jsou v domácím celku na hostování právě ze Zubří.

„Oba naši hráči hráli velmi dobře. Nechtěli jsme dělat domácím problémy, aby proti nám nemohli hrát. Po doplnění je Bystřice mnohem silnější než na začátku soutěže,“ řekl slovenský trenér hostí Ivan Hargaš.

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří ve 20. minutě vedli o sedm branek (6:13). Po zbytečných ztrátách se Bystřice dotáhla na 10:14, ale do šaten šlo Zubří s náskokem šesti gólů. „Začali jsme dobře a po koncentrovaném výkonu jsme si vytvořili potřebný náskok. Po zbytečných chybách se domácím podařilo snížit. Po celý zápas jsme však byli lepší a naše vítězství je zasloužené,“ dodal Hargaš.

Po přestávce se domácí zlepšili v obraně a postupně začali stahovat náskok soupeře. Od 40. minuty nebyl rozdíl ve skóre větší než tři branky. Ve vypjaté atmosféře byli rozhodčí přísnější na domácí. Po trestu, který dostal domácí asistent trenéra Kovařík, hrála Bystřice jen ve třech.

V závěrečných třech minutách hráli naopak domácí téměř dvě minuty přesilovku o dva hráče, ale dotáhnout se jim už ztrátu nepodařilo. Bystřice odehrála svůj nejlepší zápas v této sezoně.

„Vážím si toho, že oba hráči Zubří mohli nastoupit. Je to sportovní gesto soupeře. Začátek nám utekl vinou laxní obrany. Po přestávce jsme se dotahovali, ale nakonec jsme na bod nedosáhli. Rozhodčím se zápas nepodařil, chybovali na obě strany, ale my jsme na tom prodělali,“ řekl trenér Bystřice pod Hostýnem Oldřich Zámorský.

Bystřice: Machan, Baránek - Vyjídák 11, Mičkal 7/2, Kovařík 4/1, Dobeš 3, Houda 2, Juránek 1, Kroupa 1, Žůrek, Vacula. Zubří: Malina, Krupa - Randýsek 8, Kulišťák 5, M. Hrstka 5, Říha 4, Mika 4/1, Číp 3, Opálka 2/1, J. Hrstka 1, Titkov, Spuchlák.
Rozhodčí: Dostál, Halada. Sedmimetrové hody: 6/4 - 6/2. Vyloučení: 6:8. Diváci: 350. Sled: 0:2, 1:5, 3:7, 4:10, 6:14, 10:14, 13:19, 17:22, 21:23, 24:27, 28:30, 29:32.