V malém městečku mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm fanoušci věří, že jejich miláčci po velmi povedené základní části mohou po jedenácti letech od posledních mistrovských oslav dokráčet až k titulu.

Valaši se díky sobotnímu vítězství posunuli zpět před Karvinou a všechny play off série tak budou začínat doma, kde by se hrály i případné páté duely. Ani největší optimista by však nečekal, že poslední krůček k prvnímu místu v podobě výhry nad Lovosicemi bude tak jednoduchý a hladký. Zubřané vlétli na soupeře jako uragán a po čtvrthodině hry vedli 10:1.

„Asi jsme ani sami nečekali, že to půjde tak hladce. Zápas byl pro nás hodně důležitý. Důkladně jsme se na soupeře připravili, povedl se nám úvod, ve kterém jsme splnili všechny pokyny. Dařil se nám rychlý protiútok, dali jsme hodně branek a pak už se hrálo úplně v pohodě,“ zhodnotil zuberský hráč Martin Spuchlák zápas, která domácí vyhráli o devatenáct gólů.

Hosté z Lovosic se zmohli jen na patnáct branek za šedesát minut. „V posledních zápasech, s výjimkou Prešova, jsme dostávali málo branek a potvrdili jsme to i tentokrát. Moc nám opět pomohli vzadu oba brankáři, kteří mají velký podíl na posledních výsledcích,“ pochválil Spuchlák své spoluhráče mezi tyčemi Krupu a Malinu.

Po Velikonocích vyplněných reprezentačními akcemi na všech věkových úrovních odstartuje play off. Valaši do něj vstupují z první pozice. „To jsme přesně chtěli. Dílčí cíl jsme splnili, teď začíná ale úplně jiná soutěž. Věřím, že se na ni dobře připravíme a že nás čekají ještě tři play off série,“ doufá v cestu do finále zkušený házenkář.

Více čtěte v tištěném vydání Valašského deníku v pondělí 17. března