„V pondělí jsme zápas s Jičínem ještě naposledy prodiskutovali. Bylo v něm z naší strany spoustu chyb, chyběla nám bojovnost a nasazení, výkon byl od začátku příliš ospalý," připomíná trenér házenkářů Zubří Jiří Mičola hlavní nedostatky, kvůli kterým inkasoval úřadující mistr v Jičíně tak těžký direkt.

Hned po rozebrání všech chyb pak přišla řada na další práci – přípravu na Frýdek- -Místek. „Měli jsme klasický týdenní předzápasový režim. Hlavním cílem bylo dostat se do pohody a co nejlépe se připravit na dalšího soupeře," pokračuje Mičola, jenž si je vědom kvalit protivníka. „Víme, že nás čeká nepříjemný soupeř. Jeho hlavní výhodou je, že má zkušená křídla i spojky, navíc tým v létě posílil Kalous. Několik jejich hráčů prošlo Zubřím, a tak zápas má trochu příchuť derby se zvláštním nábojem," říká Jiří Mičola.

Frýdek-Místek na palubovce Zubří nebodoval dlouhých sedm let, naposledy se mu to podařilo na jaře roku 2005 (remíza 23:23), poslední výhra se datuje do roku 2003, kdy Slezané na Valašsku zvítězili 34:23.

Také tentokrát za favorita hosté nebudou. Pozor si na ně však Zubřané budou muset dát. Frýdek-Místek sice ještě v nové sezoně nevyhrál a má bilanci 0:4, jenže hrál vesměs se samými silnými protivníky – Duklou Praha, Karvinou a zatím zářícím a vedoucím Brnem. „Soupeř určitě má svou kvalitu. Hlavně nesmíme a nechceme nic podcenit. Budeme chtít hrát naši hru, soustředit se hlavně na náš výkon. Určitě chceme vyhrát a dostat se zpátky na dobrou vlnu," burcuje před třetím domácím zápasem sezony kouč Mičola. Ten by měl mít k dispozici kompletní kádr. „Pár hráčů bojovalo v týdnu s virózou, ale na zápas bychom měli být všichni připraveni," dodal Mičola.