A 22letý odchovanec Zubří si vůbec nevedl špatně. Po zápase jej chválili spoluhráči, fanoušci a také trenér Miroslav Ćelić. „Tomášův výkon byl jedním ze základních kamenů naší výhry. Moc jsme tu výhru potřebovali a on nám k ní velmi pomohl," chválil odchovance zuberské házené srbský kouč Ćelić.

O tom, že jej čeká debut v roli jedničky mezi tyčemi, se dozvěděl den před zápasem. „V úterý kolem oběda mi Petr Orság poslal esemesku, že mě nechce strašit, ale že má nějaké zranění a že budu chytat. Takže od té doby jsem tak nějak věděl, že budu chytat. Spal jsem celkem dobře, protože po tréninku přijdu vždycky hodně unavený, a spím v pohodě. Těsně před zápasem to na mě ale hodně dolehlo," přiznal po zápase Tomáš Janků. Nejvíce se podle svých slov zapotil v prvních minutách. „Ze začátku jsem byl fakt nervózní, muselo to být na mě strašně poznat. Prvních asi deset, patnáct minut jsem měl pocit, že jsem nechytil vůbec nic. Pak jsem měl pár zákroků a trochu to ze mě spadlo, ale čas jsem tlačil očima dopředu, ať už je poločas," líčil svoje první utkání v roli zuberské jedničky Janků.

V poločasové pauze trochu podiskutoval dění na brankovišti se zraněným Petrem Orságem a také s dalším pravidelným parťákem pro házenkářské debaty „Trochu jsem to taky v poločase probral s taťkou. S ním se bavíme o házené často, po každém zápase všechno probereme. Byl taky brankář, chytal tady v době, kdy se postupovalo do nejvyšší soutěže," prozradil Tomáš Janků, jak podědil brankářské vlohy po otci.

Po vítězném zápase mohl Tomáš Janků spokojeně se spoluhráči oslavit potřebné body. „Všichni jsme si po Brnu oddechli,hlavně asi já, protože na mě byl celkem velký tlak poté, co bylo jasné, že nebude chytat naše jednička Petr Orság. Nějaké góly zdálky byly určitě moje, ale kluci perfektně makali v obraně a moc mi pomáhali. Po Frýdku jsme si museli vyposlouchat hodně poznámek, a tak jsme rádi, že jsme to teď zvládli," ulevil si po vítězném zápase 22letý gólman Zubří.

Za vychytané vítězství v premiéře v roli jedničky asi podle všeho bude následovat nějaká platba do kabiny. „Ještě mi nikdo nic přesně nevyčíslil, ale asi mi kluci něco napočítají. V širším kádru už jsem delší dobu, ale jako jednička jsem ještě nechytal, takže asi něco donesu klukům i já sám z vlastní iniciativy," smál se po zápase Tomáš Janků.

Hned po vítězném duelu s Brnem už se pomalu začaly myšlenky házenkářů Zubří otáčet na nedělní odpolední zápas ve Zlíně. Pro Tomáše Janků bude nedělní odpolední zápas ve Zlíně velmi pikantní. Postaví se totiž proti týmu, kterému bude chtít splatit dluhy z minulé sezony. „Na derby se těším hodně. Mám Zlínu určitě co vracet. V minulé sezoně, kdy jsem byl na hostování v Bystřici pod Hostýnem, jsme s nimi v první lize bojovali o první místo a sehráli zajímavé zápasy. Oni byli úspěšnější a nyní jsou v extralize. Teď je čas na odvetu," těší se na derby gólman Zubří Tomáš Janků. „Ve Zlíně je pěkná hala, dobré házenkářské prostředí a mě to tam hodně sedí a chytá se mi tam dobře. Přijde určitě i hodně lidí, takže na zápas se moc těším," říká Tomáš Janků, který ještě neví, zda bude chytat jednička nebo jako dvojka. Vše bude záležet na tom, jak rychle se uzdraví Petr Orság. Určitě ale Tomáš Janků věděl, že do Zlína nechce jet prohrát. „Zlín sice překvapil výhrou v Přerově, ale my do každého zápasu, ať se silným nebo slabším soupeřem, se musí jít s tím, že chceme vyhrát. Tak to máme i teď proti Zlínu," dodal odhodlaně Tomáš Janků.