Tam sice podlehli už v prvním kole Poděbradům, ale i tak lze určitě hodnotit sezonu 2010 jako vcelku úspěšnou.

Žhavé nakročení do sezony

V úvodním dvojkole základní části soutěže, které se uskutečnilo v polovině června na hřišti v Ropici, Rožnované skončili na výborném čtvrtém místě. To byl dobrý základ pro úspěch celé sezony. Boje o třetím červnovém víkendu však byly pro drtivou většinu hráčů z pohledu počasí a podmínek na hřišti asi nejtěžší v kariéře. Na hřišti v Ropici totiž panovalo po celý víkend obrovské vedro, které připravilo všem golfistům přímo pekelné podmínky. „Něco podobného jsem zažil vůbec poprvé. Bylo tam po oba dny kolem 35 stupňů, obrovské vedro a sucho. Například první den se hrálo neuvěřitelných šest hodin, což nikdo z nás nezažil. Bylo to opravdu hodně těžké,“ vrátil se k úvodním dvěma kolům první ligy jeden z hráčů Valašského golfového klubu Miroslav Bindač.

Do play off nakonec z pátého místa

Ve druhém a posledním dvojkole základní části soutěže, které se uskutečnilo v červenci v Sokolově, potvrdili své výkony z prvního dvojkola základní části první ligy. Na druhém konci republiky se rozhodlo, že do čtvrtfinále play off půjdou Rožnované z páté pozice. Ve čtvrtfinále play off se Rožnované jako pátý celek tabulky utkali se čtvrtými Poděbrady, které měly právo výběru hřiště. O posledním srpnovém víkendu se tedy na hřišti lépe umístěných Poděbrad odehrál veliký boj o postup do semifinále. Rožnované do něj nastoupili sice velmi oslabení, ale i tak se rvali do posledního míčku. Nakonec prohráli v poměru 2,5:6,5 a z postupu do semifinále play off se tak radovaly Poděbrady. „Bylo to pro nás velmi smolné utkání. Výsledek vypadá celkem jasně, ale vůbec to tak nebylo,“ začíná s hodnocením klíčového souboje sezony jeden z rožnovských golfistů Miroslav Bindač. Všechny zápasy byly opravdu hodně vyrovnané. „Ale domácí byli vždycky o kousíček a někdy i se štěstím lepší. Hodně nám daly zabrat lesní jamky 12, 13 a 14, na kterých jsme dost vyhořeli,“ připomněl Bindač klíčové momenty čtvrtfinále play off a vlastně i celé sezony.

Poděbrady nakonec využily výhody svého hřiště dokonale a postoupily dále. Ke cti rožnovského družstva rozhodně je, že nedalo svou kůži lacino a i v oslabené sestavě soupeře potrápilo. „Chyběla nám celosezonní opora Petr Zíma junior, který krátce před play off přestoupil k profesionálům, takže jsme se s tím museli vypořádat. Myslím však, že jsme na hřišti nechali všechno a ostudu jsme neudělali,“ přemítal Bindač.

Znovu jen kousek od extraligy

Po loňském vypadnutí v semifinále play off první ligy tedy skončili letos rožnovští golfisté ve čtvrtfinále. I tak ovšem nebyli daleko od přímých bojů o extraligu a hlavně se širokým obloukem vyhnuli záchranářským starostem. I proto lze sezonu 2010 bezesporu hodnotit jako úspěšnou. „Hlavně jsme chtěli ve dvanáctičlenném prvoligovém poli postoupit do osmičlenného play off a nemít starosti se sestupem, což se povedlo. Kdybychom měli trochu více štěstíčka, mohlo to být v play off i delší než jednokolové působení. Celkově však hodnotíme sezonu jako dobrou,“ bilancuje rožnovský hráč Miroslav Bindač sezonu 2010.

Sestava Valašského golfového klubu v první lize družstev v sezoně 2010: Petr Koláček jun., Vojtěch Vala, Libor Lacina jun., Radek Vlk, Miroslav Bindač, Michal Kačmařík, Petr Zíma jun.