V souboji po základní části čtvrtého Golf klubu Praha s pátým Valašským golfovým klubem Rožnov pod Radhoštěm měli výhodu výběru hřiště Pražané, a tak se hrálo u motolské nemocnice. Utkání zahájily čtyřhry, po kterých Rožnované vedli 2:1, když svoje souboje vyhráli Koláček s Valou a Buš s Kedroňem.

Druhá část čtvrtfinálového boje se už odehrávala v singlových soubojích. I tady se Rožnované drželi více než zdatně. První půl bod vybojoval nejmladší hráč týmu Kryštof Kedroň, který zahrál na osmnácti jamkách remízu. Další bod již po čtrnácti jamkách získal Libor Lacina a na šestnácté jamce po šestimetrovém patu získal důležitý bod Vojtěch Vala. Další opory týmu, které ve čtyřhrách získaly se svými spoluhráči úvodní dva body, Petr Koláček junior a Adam Buš, neměli tolik pověstného golfového štěstíčka a podlehli svým soupeřům. V této chvíli byl stav 4,5:3,5 bodu pro Rožnovany.

O všem tedy musel rozhodnout poslední duel, ve kterém rožnovskému hráči Radkovi Vlkovi stačila i remíza. Ke smůle Valachů však jeho soupeř proměňoval všechny nabídnuté příležitosti, porazil jej na šestnácté jamce a získal poslední důležitý bod. Vyrovnaný stav bodů 4,5:4,5 bodu ovšem nahrával domácím hráčům, kteří měli již výhodu ve výběru hřiště díky lepšímu umístění v základní části, a díky tomu také automaticky při shodě bodů vyhráli a postoupili do semifinále play off první ligy.

Rožnované však nemusí být ani přes porážku smutní. Mladičký tým vedený nehrajícím kapitánem Petrem Zímou předváděl v sezoně pěkný golf a páté místo po základní části určitě nebylo špatným počinem.

Ve čtvrtfinále play off na obtížném devítijamkovém hřišti v Praze předvedli Valaši skvělý golf, pevné nervy a především týmové srdce. Bohužel ale doplatili na pravidla, která v tomto případě tvrdě potrestala nepatrné manko dvou ran ze základní části a i při remíze tak postoupil do semifinále Golf klub Praha. Další šance porvat se o postup do extraligy družstev dostane rožnovský mančaft v příští sezoně 2013.

Výsledek čtvrtfinále play off I. ligy družstev mužů: Golf Club Praha – Valašský golfový klub 4,5:4,5, na lepší bilanci po základní části postoupil Golf club Praha.

Sestava Valašského golfového klubu ve čtvrtfinále play off: Koláček jun., Vala, Kedroň, A. Buš, Lacina jun., Vlk.