Příjemný tak byl snad jen začátek, necelé čtyři kilometry plavání v místním Štěrkovišti. Poté se závod proměnil v jeden velký sportovní očistec. Rozžhavené slunce nikoho nešetřilo, marně někdo hledal stín. I proto rozhodčí závodu po 12 hodinách „mučení“ umožnili občerstvení kdekoliv na trati a k tomu i doprovod.

To se však netýkalo absolutně těch nejlepších, kteří dokázali 226 kilometrů dlouhý závod zvládnout plaváním, na kole a během za necelých devět hodin. Ten nejlepší pak za osm a jednadvacet minut!

Největší respekt a uznání však zaslouží domácí ikona a osminásobný vítěz Moraviamanu Petr Vabroušek. Zlínský vytrvalec a milovník extrémních výzev sice za dva roky oslaví padesátiny, přesto opět dokázal skvělou trénovanost a konkurenceschopnost s nejlepšími. Vždyť i o generaci mladší vítězný Tomáš Řenč v hodnocení sobotního klání několikrát zmínil, jak si musel do posledních kilometrů držet konkurenty v čele právě s Vabrouškem na distanc.

Navíc zlínského železného muže, profesionálního triatlonistu nyní žádný velký odpočinek nečeká – již v sobotu se představí na další náročné vytrvalostní trati – v Olešné na Grizzlymanovi.