1. LIGA MUŽŮ

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM S GULLIVERSEM BRNO NEZVLÁDL DRUHOU TŘETINU

Rožnov pod Radhoštěm – Smůla. Prvoligoví florbalisté Rožnova pod Radhoštěm v sobotu ztratili další dobře rozehraný zápas. Valaši proti celku Gullivers Brno ještě v pětapadesáté minutě drželi nerozhodný stav. Nakonec ale s Brňany prohráli 3:4.

Gólový účet utkání, které sledovalo 120 diváků, načal v 15. minutě po tvrdé ráně ze střední vzdálenosti domácí Viktořík. Hosté ovšem po trefách Bouška a Kvapila v devětadvacáté minutě otočili stav na 1:2. Ve třetí třetině Rožnov pod Radhoštěm nejprve Viktoříkem vyrovnal na 2:2 a později ještě stačil srovnat skóre v pětapadesáté minutě Pícha na 3:3. O dvanáct sekund později se však o vítězný gól Jihomoravanů postaral střelou z dálky Šmíd.

,,Nezvládli jsme druhou třetinu. V ní jsme dělali zbytečné chyby. Tato pasáž zápasu také rozhodla o bodech pro Brňany. Ve třetí části jsme se sice zlepšili, chyběla nám však přesnější koncovka,“ konstatoval po sobotní partii rožnovský kapitán Patrik Hegar.

V dalším duelu 1. ligy se Valaši představí v sobotu od 16 hodin v Havířově.

Výsledek 3. kola:

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – SOKOL BRNO GULLIVERS 3:4 (1:0, 0:2, 2.2).

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Viktořík 2, Pícha.

Rožnov pod Radhoštěm: Obšívač (Jasný) – Zdražil, Blažek, Viktořík, Hegar, Pícha, Pavel Barabáš, Petr Burýšek, Prašivka, Stanislav Barabáš, Chmelař, Slovák, Vladislav Kittel, Adam Burýšek, Dvořák, Smékal.

1. LIGA ŽEN

VSETÍNSKÝM FLORBALISTKÁM SE NA ZAČÁTKU SEZONY NEDAŘÍ

Vsetín – Dva dramatické zápasy odehrály o víkendu prvoligové florbalistky Vsetína.

V sobotu Valašky prohrály s Havířovem 3:4 v prodloužení. ,,Ve vyrovnaném střetnutí nám chyběla přesnější souhra. Přesto jsme ještě necelých šest minut před koncem vedly 3:2. Soupeřkám však ve 4. minutě prodloužení zajistila výhru Šimonová. Ze zisku dvou bodů se tak radovalo šťastnější družstvo,“ smutnila po smolném souboji jedna z domácích trenérek Kateřina Šimková.

V neděli vsetínský kolektiv podlehl Třinci 2:4. ,,Utkání, v němž jsme dlouho drželi naděli na dobrý výsledek, jsme odehráli s chutí i nasazením. Třinec má ale silné družstvo, které má kvalitní útok. A právě hra v ofenzívě rozhodla o třech bodech pro tým ze Slezska,“ uznal domácí kouč Michal Kvapil.

Výsledky 2. a 3. kola:

VSETÍN – HAVÍŘOV 3:4 (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1) v prodloužení

Branky Vsetína: Strnadová, Martinková, Maštalířová.

VSETÍN – TŘINEC 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky Vsetína: Šobáňová, Martinková.

Vsetín: Ištvánková (Juráková) – Maštalířová, Šobáňová, Marečková, Martinková, Oherová, Mandíková, Mikšíková, Urbášková, Kateřina Sedláčková, Gajdošová, Strnadová, Veselá, Dědková.

NÁRODNÍ LIGA

VÝHRU V TŘEBÍČI ZAJISTIL HLUČANŮM V PRODLOUŽENÍ TOMÁŠ OLBERT

Hluk – Florbalistům Hluku se v Národní lize daří. Po úspěchu nad Opavou dokázal Slovácký tým v sobotu ve 2. kole soutěže vyhrát i v Třebíči 6:5 v prodloužení.

,,Zhruba od pětatřicáté minuty byl celek Třebíče lepší. My jsme v defenzívě nehráli dobře. Naštěstí máme kvalitní hru dopředu. A byli jsme úspěšní v prodloužení. V něm se už po dvaačtyřiceti sekundách postaral o náš dvoubodový zisk po spolupráci s Jančou Tomáš Olbert,“ informoval hrající kouč Hlučanů Martin Tuhý.

Ve 3. kole Národní ligy se Hluk podruhé v nové sezoně představí domácím divákům. V sobotu slovácký kolektiv ve sportovní hale v Boršické ulici vyzve mužstvo ze Svitav. Utkání začíná v 19.30 hodin.