NÁRODNÍ LIGA

ČTVRTFINÁLOVOU SÉRII MEZI ROŽNOVEM POD RADHOŠTĚM A HLUKEM ROZHODL V PRODLOUŽENÍ PÁTÉHO DUELU JOSEF VIKTOŘÍK

Region – Dramatická čtvrtfinálová série v Národní florbalové lize skončila. Po ní se po pěti zajímavých bitvách z postupu do semifinále radoval Rožnov pod Radhoštěm. V sérii o finále se Valaši utkají s nejlepším celkem po základní části Telnicí.

V prvním duelu Rožnov pod Radhoštěm porazil Hluk 3:2. ,,Vzhledem ke skutečnosti, že máme velkou marodku, byli hosté v zápase favoritem. Slováckému celku ale také někteří hráči chyběli a tak ve vyrovnaném souboji bylo klíčové, že nás podržel gólman Obšívač,“ radoval se po úvodním střetnutí domácí hrající kouč Pavel Barabáš.

Ve druhém čtvrtfinále Valaši podlehli Hlučanům 4:6. ,,Utkání jsme zvládli takticky. V třiapadesáté minutě to ale bylo ještě 3:3. Ve zbývajících sedmi minutách jsme však díky dvěma trefám Pavla Krchňáčka a brance Dudy duel definitivně otočili na naši stranu,“ potěšila výhra hostujícího forvarda Martina Tuhého.

Radim Grebik
Zápisník Lubomíra Hotaře

Ve třetí partii mužstvo ze Slovácka překonalo Rožnov pod Radhoštěm 9:7. ,,V 9. minutě jsme prohrávali 1:3. Ale ještě v první třetině se nám podařilo zvrátit stav na 6:3. Valaši ovšem byli až do konce hodně nepříjemným soupeřem,“ oddechl si po zápase domácí útočník Tuhý.

Čtvrté čtvrtfinále nabídlo úplně jiný výsledek. Hlučané s Valachy prohráli 0:2. ,,Vsadili jsme na jednoduchý bojovný florbal. Byli jsme pozorní v obraně a nakonec i produktivnější v útoku,“ konstatoval po čtvrtém souboji Pavel Barabáš.

Sérii tak rozhodl až pátý zápas. V něm Rožnov pod Radhoštěm před 312 diváky udolal Hluk 4:3 v prodloužení. ,,Ve střetnutí skvělé úrovně nás dvě třetiny trápila koncovka. V závěrečné části už jsme ale byli fyzicky zdatnějším mužstvem. A nakonec nám přálo také štěstí, když o našem semifinálovém postupu rozhodl ve druhé minutě prodloužení přesnou střelou do levého horního růžku Podškubkovy brány Josef Viktořík,“ užíval si postup domácí hrající trenér Barabáš.

Výsledky čtvrtfinále play off (na 4 výhry):

1. ZÁPAS: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – HLUK 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: Pavel Barabáš, Burýšek, Viktořík – Holý, Martin Krchňáček.

2. ZÁPAS: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – HLUK 4:6 (1:2, 0:1, 3:3)

Branky: Viktořík 2, Burýšek, Vladislav Kittel – Pavel Krchňáček 3, Petlan, Holý, Duda.

3. ZÁPAS: HLUK – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 9:7 (6:3, 0:2, 3:2)

Branky: Pavel Krchňáček 2, Jílek 2, Janča 2, Petlan, Olbert, Duda – Žniva 2, Smékal, Vladislav Kittel, Kostelecký, Hegar, Štůsek.

4. ZÁPAS: HLUK – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: Červený, Smékal.

5. ZÁPAS: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – HLUK 4:3 (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0) konečný stav série: 3:2

Branky: Viktořík 2, Stanislav Barabáš, Kristek – Janča 2, Duda.

Rožnov pod Radhoštěm: Obšívač, Holčík – Žitník, Žniva, Pavel Barabáš, Burýšek, Kristek, Chmelař, Hegar, Novosad, Vladislav Kittel, Štůsek, Stanislav Barabáš, Smékal, Viktořík, Kratochvíl, Holčík, Štamposký., Kostelecký, Zimmer, Šichtař, Červený.

Hluk: Podškubka, Kolečkář – Holý, Duda, Petlan, Olbert, Janča, Hubáček, Cileček, Jílek, Martin Krchňáček, Tuhý, Pavel Krchňáček, Zatloukal.

1. LIGA ŽEN

VSETÍNU SKONČILA SEZONA. VALAŠKY V OSMIFINÁLE VYŘADILA AMBICIÓZNÍ DOBRUŠKA

Vsetín – Prvoligovým florbalistkám Vsetína sezona skončila. Valašky v osmifinále play off vyřadila ambiciózní Dobruška. V zajímavé sérii na dva vítězné zápasy vyhrál všechna utkání hostující tým.

V prvním duelu vsetínské družstvo Dobrušce podlehlo 4:5. ,,Ztratily jsme dobře rozehrané střetnutí. Ještě ve 40. minutě jsme totiž vedly 4:2. Ve třetí třetině měly ovšem hostující hráčky větší vůli po úspěchu,“ uznala domácí útočnice Barbora Sedláčková.

Ve druhém souboji Vsetín na východě Čech zvítězil 3:2. ,,V duelu se spoustou tvrdých osobních soubojů jsme si v sedmadvacáté minutě vypracovaly po brankách Mikšíkové a Urbáškové dvoubrankový náskok. Dobruška ale bojovala až do konce. Těžký byl závěr zápasu. V předposlední minutě byla totiž za sekání vyloučená Goláňová. Výhru jsme však uhájily,“ oddechla si po druhé partii Sedláčková.

Ve třetím střetnutí Valašky na domácí ploše s Dobruškou prohrály 5:6. ,,Znovu jsme měly povedený nástup do utkání. Ve 20. minutě jsme vedly 3:1. Poté se nám ale přestala hra dařit. Vázla nám souhra. Byly jsme nedůrazné před oběma brankami. Zápas také ovlivnil sporný moment, kdy v 50. minutě rozhodčí za stavu 5:5 neuznali gól Goláňové,“ mrzelo vyřazení už v osmifinále autorku jedné branky Vsetína Barboru Sedláčkovou.

Výsledky osmifinále play off (na 2 výhry).

1. ZÁPAS: VSETÍN – DOBRUŠKA 4:5 (0:1, 4:2, 0:2)

Branky Vsetína: Barbora Sedláčková, Urbášková, Kateřina Sedláčková, Šobáňová.

2. ZÁPAS: DOBRUŠKA – VSETÍN 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky Vsetína: Urbášková 2, Mikšíková.

3. ZÁPAS: VSETÍN – DOBRUŠKA 5:6 (3:1, 1:3, 1:2) konečný stav série: 1:2

Branky Vsetína: Goláňová 2, Gajdošová, Barbora Sedláčková, Urbášková.

Vsetín: Juráková, Ištvánková – Barbora Sedláčková, Mandíková, Goláňová, Šobáňová, Marečková, Mikšíková, Dědková, Urbášková, Kateřina Sedláčková, Gajdošová, Strnadová, Seevaldová.

LIGA VETERÁNŮ

HOLEŠOV POPRVÉ V LETOŠNÍ SEZONĚ PORAZIL HATTRICK BRNO.

Holešov – Dvě výhry si v posledních duelech v Lize veteránů zaknihovali florbalisté Holešova. V tabulce jsou po 16. kole na druhém místě.

V 15. kole holešovské mužstvo zdolalo lídra tabulky Hattrick Brno 3:2. ,,Nejlepší tým soutěže jsme porazili poprvé v letošní sezoně,“ radoval se útočník Hanáků Václav Nuhlíček.

Tomu se líbil herní projev jeho kolektivu. ,,Bylo poznat, že jsme se na prestižní duel sešli v silné sestavě. Zejména první lajnu s autorem všech tří našich branek Michalem Floriánem zastihl zápas ve velmi dobrém rozpoložení. Skvěle nás také podržel gólman Stoklásek,“ užíval si zisk cenného výsledku Nuhlíček.

V 16. kole Holešov rozstřílel celek FbC Aligators 13:1. ,,Utkání bylo od začátku naší jednoznačnou záležitostí. Odevzdaný soupeř nestačil čelit naší technice ani rychlému přechodu do útoku. Dařila se nám také střelba z každé pozice,“ pochvaloval si forvard Holešova Václav Nuhlíček.

Výsledky 15. a 16. kola:

HATTRICK BRNO – HOLEŠOV 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky Holešova: Florián 3.

FBC ALIGATORS – HOLEŠOV 1:13 (0:4, 0:5, 1:4)

Branky Holešova: Mikšík 4, Florián 2, Štětkář 2, Nuhlíček 2, Nesvadba 2, Svozil.

Holešov: Stoklásek – Florián, Šimoňuk, Mikšík, Svozil, Vysloužil, Nuhlíček, Dragan, Doležal, Štětkář, Nesvadba.