Ve Zlíně se Vsetín o postup do finále utkal s Valašskými Klobouky. Vsetínští po zásluze vyhráli 5:3 (branky Vsetína: Seevaldová Sára, Brázda Ondřej, Jurečková Eliška, Musil Filip 2). Finále s Uherským Hradištěm dospělo až do samostatných nájezdů. V nich exceloval Ivan Zajíc, který precizním blafákem rozhodl o výhře Vsetína 4:3 (Zubek Tomáš, Jurečková Eliška, Zajíc Ivan 2).

Turnaj v Uherském Brodě začali mladší žáci Vsetína zápasem s domácím týmem a pohlídali si vítězství 4:2 (Kolářová Tereza, Zajíc Ivan, Zubek Tomáš, Esteřák David). Především první třetina, kterou vyhrál Vsetín 3:0, rozhodla o vítězství. Další zápas s Uherským Hradištěm byl nejen pohledný, ale i vyrovnaný a remízou také skončil 3:3 (Húšť Jakub, Zubek Tomáš, Esteřák David). Remíza stačila k postupu do finále, kde nás čekali hráči ze Zlína. Finále bylo jednoznačnou záležitosti mladých hráčů ze Vsetína. Předváděli pohlednou a nátlakovou hru, která soupeři nesvědčila a výsledek byl jasný – 8:2 (Ščotka Vojtěch, Zubek Tomáš, Ščotka Pavel, Brázda Ondřej, Látal Radim, Martínková Markéta, Horák David, Kvapil Lukáš).

Poslední únorový víkend se uskutečnil turnaj ve Valašských Kloboukách. Vsetínští hráči odjížděli navázat na poslední dobré výsledky ze dvou předchozích turnajů. První zápas se Zlínem byl vyrovnaný jen v první třetině. Od druhé třetiny už bylo na palubovce jen jedno družstvo, a to Vsetín. Celkový výsledek ve prospěch Vsetína na konci utkání byl 9:1 (Zubek Tomáš 3, Esteřák David 2, Kvapil Lukáš, Ščotka Vojtěch, Látal Radim, Martínková Markéta. Druhé utkání se Slavičínem bylo vyrovnané, ale střelecké štěstí se přiklonilo na stranu Vsetínských. Vsetín vyhrál 5:2 (Seevaldová Sára 2, Zajíc Ivan, Ščotka Vojtěch, Horák David). Finále s Uherským Brodem bylo jednoznačnou záležitosti Brodu.

Vsetín se po celé utkání nedostal vůbec do hry. Soupeř byl ve všech herních projevech lepší a po zásluze vyhrál 5:0. I tak mohli být trenéři Marek Kvapil a Václav Jurečka s dosaženými výsledky velmi spokojeni. „Tyto tří po sobě jdoucí turnaje nám ukázaly, kde se máme zlepšovat a jak děti zvládnou změnu herního systému. Jsme teprve na začátku naší práce, ale jistý pokrok už je vidět. I přes herní výpadek v posledním utkání jsme s hrou vcelku spokojeni. Snad jsme se z toho všichni poučili,“ shodli se oba trenéři vsetínských mladších žáků. A přidali také pozvánku pro děti, které by se chtěly k florbalovému oddílu připojit. „Stále přibíráme nové členy, a to ročníky 2000 – 2002, každé pondělí od 15.30 hodin ve sportovní hale Na Lapači ve Vsetíně.“

(mha, spo)