V základní části soutěže nastřílela 21 branek, další 4 góly přidala v play off. Proto dlouho nečekala na extraligovou nabídku. V letošní sezoně bude v elitní české soutěži střídavě také nastupovat v brněnských Židenicích.  

Kdy a kde jste začínala s florbalem?

Už jako malá holka jsem florbal hrávala s klukama na venkovním hřišti. Později na základní škole jsem jednou týdně chodila do florbalového kroužku. V deváté třídě už jsem hrála za Vsetín.

Jak se vyvíjela Vaše kariéra?

Ve Vsetíně působím pět let. V dresu tamního dorosteneckého výběru jsem se v první lize podílela na zisku dvou výborných výsledků. Jednou jsme v elitní české soutěži skončily čtvrté a jednou stříbrné. V prvoligovém áčku působím třetí sezonu.

Na jakém postu působíte?

Celou minulou sezonu jsem hrála obránkyni. Tento post mi vyhovuje. Měla jsem přehled o hře. Bylo to ovšem daleko k bráně soupeřek.

Jak hodnotíte poslední prvoligovou sezonu?

Na jejím začátku jsme si musely zvykat, že už s námi pravidelně nehrávala jedna z velkých opor Sára Seevaldová, která ve Vsetíně působila na střídavý start z extraligových Vítkovic. Postupně jsme se však rozehrály a dosáhly jsme na spoustu dobrých výsledků. Škoda ale, že se nám před play off zranilo několik opor. I to bylo příčinou, že nás už v osmifinále vyřadila Dobruška.

Které zápasy se Vám nejvíc povedly?

Každý vyhraný zápas byl pro mě povedený. Nejraději vzpomínám na domácí duel v základní části s Dobruškou. Ten jsme vyhrály 5:2 a já jsem v něm vstřelila dva góly. Navíc jsem si na hřišti skvěle rozuměla s Barborou Sedláčkovou.

Na které duely chcete nejraději zapomenout?

Nepovedl se nám výjezd na začátku roku na jih Moravy. Nejprve jsme první lednovou sobotu vysoko prohrály na ploše Bulldogsu Brno 3:13. Na druhý den v neděli jsme neuspěly v Šitbořicích 3:6. V obou střetnutích nám chyběl důraz a vůle porvat se o výhry.

S kým se Vám na hřišti nejlépe spolupracovalo?

Ve Vsetíně máme výborné družstvo. Proto je mi jedno s kým zrovna hraji. Na hřišti jsem si rozuměla se všemi spoluhráčkami.

Jaký je Váš nejlepší florbalový zážitek v kariéře?

Moc ráda vzpomínám na turnaj ve Švédsku Gothia Innebandy Cup v roce 2017. Ten jsme s juniorkami Vsetína vyhrály. Tenkrát to byla na severu Evropy neskutečná jízda. Nezapomenu ani na jeden z mých prvních prvoligových zápasů v dresu Vsetína. V utkání juniorské extraligy s Aligátorkami ze Šitbořic jsem dala dvacet sekund před koncem střetnutí po dlouhém výhozu gólmanky Šimkové vítěznou branku.

Co Vás v dosavadní florbalové kariéře nejvíc mrzí?

Když jsme v sezoně 2017 - 2018 se vsetínskými juniorkami nepostoupily do play off.  Také, jak mě trápil zraněný kotník v předloňském prvoligovém play off. Kvůli němu jsem nemohla nastoupit v některých důležitých zápasech.

Bydlíte kousek u Fryštáku v obci se 450 obyvateli v Lukovečku. Jak se zúčastňujete tréninků na Valašsku?

Trénujeme dvakrát týdně ve sportovní hale Na Lapači. Není to moc, ale další dojíždění už by bylo náročné. Spoustu spoluhráček jezdí na tréninky ještě z delších vzdáleností. Ze Zlína, Uherského Brodu, nebo dokonce z Olomouce a Brna. Proto jsme rády, že se alespoň dvakrát v týdnu sejdeme.

Co Vám florbal přináší a kdo Vás při něm nejvíc podporuje?

Je toho hodně. Díky florbalu jsem poznala spoustu skvělých lidí a přátel. Florbal je pro mě velký adrenalin. Při něm zažívám radost z výher a povedených výkonů. Ale také smutek po porážkách. Také jsem se naučila respektovat soupeřky.  

Kdo Vás při něm nejvíc podporuje?

Oba rodiče a vlastně celá rodina. Rádi si přijedou zafandit na moje prvoligové a letos i na extraligové zápasy.

Jak po trénincích a náročných zápasech odpočíváte?

Jsem typ člověka, který se musí skoro pořád hýbat. V létě mám doma na zahradě trampolínu. Chodím se psem běhat. Jednou týdně si zahraji volejbal. Občas si zajdu do posilovny a v poslední době často plavu. Ráda také chodím lozit na stěnu, jezdím na snowboardulyžích, jezdím na kole a věnuji se turistice. Navíc jsem si loni udělala řidičák na motorku. A tak se často projížďkou na motorce odreagovávám. Ráda ovšem také spím. Nejlépe tak 12 hodin.

Jaký je Vaše oblíbené jídlo a nápoj?

Miluji japonské sushi. Jídlo nejraděj zapíjím kofolou.

Jaká je Vaše vysněná dovolená?

Někdy bych chtěla absolvovat cestu okolo světa. V součastné době mě ale nejvíc láká cesta do Gruzie a celkově do Asie. Ráda bych projela Vietnam na motorce. Cestování je totiž mojí další vášní. Klidně i autostopem. Loni jsme s kamarádem díky této formě dopravy dojeli až do italských Benátek a zpět. Letos jsme se autostopem s přítelem vydali do rumunských hor a na Ukrajinu.

Jak jste po dlouhé a náročné poslední sezoně odpočívala?

Neplánovala jsem odpočívat. Na fyzické kondici jsem začala pracovat hned v dubnu. V hale jsem trénovala od srpna. Florbalku jsem vzala do ruky na začátku září.

Jaký máte do sezony 2019-2020 cíl?

Se Vsetínem chceme v základní části soutěže bojovat o první místo. Na co nejlepší výsledek myslíme také v play off. Nejtěžšími soupeři pravděpodobně budou Třinec a Hradec Králové. Prosadit se chci také v Židenicích.

A právě Třinec a ještě Havířov budou prvními domácími soupeři Vsetína v letošním ročníku první ligy. Co od těchto zápasů očekáváte?

V nich chceme odčinit smolnou sobotní porážku 2:3 v prodloužení v Šitbořicích. Havířov je ovšem pro nás nový soupeř. Naopak Třinec, který má v sestavě spoustu individualit, velmi dobře známe. Věřím ale, že v obou duelech se nám bude dařit a že oba týmy díky útočnému pojetí porazíme.