V dalším pokračování první ligy jedou rožnovští Sršni zase ven, a to v sobotu do Znojma. Ještě předtím, již pozítří, zajíždějí k utkání Pojáru ČFBU do Opavy.

LITVÍNOV – 1. FBK ROŽNOV P. R. 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Sršni si při předzápasové rozcvičce připadali jako na letišti. Tak na ně působila sportovní hala v Litvínově, která svou velikostí i rozlehlostí oproti druholigovým palubovkám opravdu ohromila. V samotném zápase se Rožnovanům nedařilo vůbec zle, po první třetině to bylo 1:1, když historicky první branku Sršňů v I. lize dal Josef Viktořík.

O porážce Rožnova rozhodla prostřední třetina, kterou prohráli 0:3. Pravděpodobně rozhodující moment utkání nastal v poslední minutě druhé třetiny. Šestnáct sekund před jejím skončením za stavu 3:1 pro domácí hrubě a nevybíravě fauloval rožnovského Rýpara jeden z domácích hráčů.

Jednalo se o hru loktem v jeho obličeji a výsledkem byla krvavá kaluž na hřišti. Všem v hale bylo jasné, že tady se bude vylučovat a neodbude se to pouze dvouminutovým trestem. Jaké zděšení však nastalo především mezi Rožnovany, když rozhodčí, v první třetině tak úzkostlivě pískající, tento zákrok přešli bez potrestání. Špatná koncentrace prakticky po rozehrání vedla v branku Litvínova, který navýšil vedení na 4:1.Ve třetí části Dal každý tým po gólu a zápas tak skončil 6:3. Kouč Rožnova Zbyněk Macura zápas hodnotil se smíšenými pocity.

„Dostali jsme lekci z produktivity, když domácí své šance v důležitých chvílích proměnili, kdežto naši střelci nikoliv. Třetí třetina mohla být ještě zajímavá, kdyby rozhodčí v závěru druhé neudělali jednu z mála chyb v zápase, kdy nevyloučili domácí za hrubý faul. Doufám, že solidní výkon potvrdíme ve čtvrtek v Opavě v pohárovém utkání, které je pro nás důležitější než to v Litvínově," řekl trenér Sršňů Zbyněk Macura.

O dvě branky Rožnova pod Radhoštěm se postarala jedna ze čtyř posil pro novou sezonu – Tomáš Svačinka jr.. Obránce Sršňů neměl ze zápasu špatný pocit a věří, že v dalších kolech přijdou první body.

„Myslím si, že zápas se nám docela povedl. Řekl bych, že jsme byli florbalovější a lepší na balónku než soupeř, který těžil hlavně ze své fyzické připravenosti. Je škoda, že se nám nepovedlo urvat nějaké body. Každopádně si ze zápasu musíme odnést hlavně ty pozitivní věci. Zejména to, že jsem si dokázali, že v lize nemusíme hrát druhé housle a můžeme porážet i lepší soupeře nejen naším nasazením. Doufám, že náš dobrý výkon potvrdíme už ve čtvrtek v důležitém pohárovém zápase v Opavě," hodnotil prvoligovou premiéru Sršňů zadák Tomáš Svačinka.

Branky Rožnova: Svačinka 2, Viktořík.

Sestava Rožnova: Obšivač, Panaš – P. Barabáš, Bártek, Svačinka, Řeháček, Plesník, Herman – Kristek, Pavlica, S. Barabáš, Viktořík, Velech, Knebl, Rýpar, , Krhut, Doležel.