Pohár České pojišťovny – 4. kolo

OPAVA – 1. FBK ROŽNOV P. R. 3:6 (0:3, 2:0, 1:3)

Rožnované začali skvěle a už v 5. minutě vedli 2:0, když se trefila levá křídla Rýpar s Krhutem. Když přidal další trefu Polášek, bylo to už 3:0. Druhá část patřila spíše domácím, kteří se dvěma brankami vrátili do zápasu. Do třetí části však Sršni nastoupili jako do úvodu utkání. Hned ve svém úvodním střídání v dané části se prosadil Velech, a jak se později ukázalo, jednalo se o branku vítěznou (4:2). Domácí na vedení Rožnova zareagovali prakticky z protiútoku, když opět snížili na rozdíl jediné branky, ale další dva zásahy Rožnova definitivně rozhodly. Střelec vítězného čtvrtého gólu Petr Velech ocenil dobrý vstup do zápasu.

„Utkání rozhodl náš dobrý začátek., rychle jsme vedli 2:0 a uklidnili se. Také nám velmi dobře zachytal gólman, který nás několika výbornými zákroky podržel. Soupeř hrál jen na dvě pětky a v poslední třetině už neměl síly na obrat v utkání. My si tak mohli postup v klidu pohlídat a oplatit tak Opavě loňské vyřazení z Poháru," pochvaloval si Petr Velech.

Tam napůl byl spokojen trenér Rožnova Zbyněk Macura. „Utkání jsme přes zaváhání v druhé části zvládli lépe, než „výlet" do Litvínova v úvodním kole první ligy. Přesto do ideálu máme stále daleko. Tým ještě nepracuje kompaktně, některé herní vazby si budou ještě sedat a také musíme dále pracovat na vymýcení herních prvků, které například dnes daly zbytečně soupeři naději na zvrat v utkání," hodnotil duel Zbyněk Macura a nezapomněl vyzdvihnout tým i některé jednotlivce.

„Příjemně mě překvapili junioři Polášek s Kratochvílem, stejně tak matador Štamposký, který dostal pro něj nezvyklou roli centra ve třetí pětce a popasoval se s ní defenzivně velmi dobře. Nerad bych jmenoval ještě další hráče, neboť všichni měli svoji zásluhu na našem vítězství, ale nedá mi neopomenout výkon Mary Obšivače v bráně, který navázal na dobrý výkon Panaše v Litvínově. Pokud budou naši gólmani v těchto výkonech pokračovat, máme naději bodovat i v první lize mužů," dodal Macura.

Nyní již dělí Sršně jen jediná výhra od účasti ve čtvrtfinálové skupině, kde by je čekaly zápasy s úřadujícím mistrem republiky Vítkovicemi dalším extraligovým celkem – FBC Ostrava, a to vše v domácím prostředí Valachů – v Hornets Aréně na Koryčanských pasekách. Překážkou bude lídr MS ligy mužů – FBC Orca Krnov.

Branky Rožnova: Rýpar, Krhut, Polášek, Velech, Herman, Viktořík.

Rožnov: Obšivač, Kučera – Řeháček, Herman, Svačinka, Bártek, P. Barabáš – Pavlica, Kratochvíl, S. Barabáš, Polášek, Krhut, Velech, Doležel, Rýpar, Viktořík, Štamposký. Trenér: Macura.