Valaši v prvním semifinálovém duelu na opavské půdě zvítězili 10:9.

Utkání mělo od začátku do konce zajímavý průběh. Opava ve 12. minutě vedla 4:1. V pětačtyřicáté minutě ale hosté otočili stav na 4:8 a v pětapadesáté minutě si rožnovský tým vypracoval vedení 10:5. Závěr střetnutí však znovu patřil domácím. Severomoravané korigovali stav během power play až na 9:10.

Jejich devátý gól ovšem vstřelil až 11 sekund před koncem střetnutí Boželník. Na vyrovnání tak mělo domácí mužstvo už málo času.

,,Zápas bych rozdělil na pozitiva a negativa. Negativem byla první třetina a také skutečnost, že jsme v oslabení za soupeřem velmi zaostávali. Pozitivem bylo, že jsme se dokázali od druhé části do utkání vrátit. Vyzdvihl bych také naši hru 5 na 5. Při ní jsme byli na opavské ploše lepším mužstvem,“ upozornil po prvním duelu vedoucí hostujícího týmu Petr Burýšek.

Ve druhém semifinálovém utkání rožnovští florbaloví Sršni v Opavě prohráli 2:5.

Hosté v duelu od začátku tahali za kratší konec. V 8. minutě sice vyrovnal Tesárek na 1:1, pak už ale v zápase pořád vedla Opava.

,,Střetnutí se mi těžko hodnotí. V utkání jsme podali dobrý výkon. Bohužel se nám vůbec nedařilo v koncovce. O opavské výhře tak rozhodla větší produktivita celku ze Slezska,“ uznal po nedělním souboji Petr Burýšek.

Série hraná na 3 vítězná utkání bude o víkendu pokračovat na Valašsku. Třetí duel se bude hrát v sobotu 18. března od 17.30 hodin, čtvrtý zápas se odehraje v neděli 19. března od 17 hodin. Oba budou k vidění v rožnovské sportovní hale Střední školy informatiky, elektroniky a řemesel.

Lákadlem k návštěvě třetího semifinálového střetnutí bude také bonus, kdy se v rožnovské hale bude pro fanoušky čepovat bečka piva zdarma, jako poděkování divákům za podporu v domácích čtvrtfinálových soubojích Rožnova pod Radhoštěm v partiích se Šumperkem.

1. semifinále: OPAVA – 1. FBK SRŠNI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 9:10 (4:2, 0:4, 5:4)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Plandor 4, Kittel 2, Tesárek, Smékal, Najvar, Eichner.

2. semifinále: OPAVA – 1. FBK SRŠNI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Tesárek, Petr Burýšek.

Rožnov pod Radhoštěm: Slovák, Škrobák – Polášek, Zimmer, Najvar, Tesárek, Adam Burýšek, Šimek, Plandor, Štůsek, Smékal, Hegar, Drápala, Eichner, Prašivka, Kittel, Kloss, Petr Burýšek. Trenér: Miroslav Kasl. Asistent trenéra: Petr Kittel. Vedoucí mužstva: Petr Burýšek.