Sršni v sobotním třetím duelu čtvrtfinálové série šumperské mužstvo na domácí ploše porazili 9:3. Zápas sledovalo 270 diváků.

O osudu tohoto utkání se rozhodlo už v první třetině. Domácí v ní ve 20. minutě vedli 6:1. Severomoravané sice v devětatřicáté minutě korigovali stav na 6:3, ve zbytku střetnutí už ale střílel branky pouze Rožnov pod Radhoštěm, který tak třetí souboj dovedl k pohodovému vítězství.

,,Důležité bylo, že se nám povedl nástup do zápasu a že jsme v 7. minutě vedli 3:0. Ve druhé části jsme se ale pětibrankového náskoku trochu zalekli a začali jsme dělat chyby, které důrazný soupeř potrestal. V posledním dějství jsme však zvýšili bojovnost a výhru jsme si pohlídali,“ uvedl po sobotním duelu spokojený domácí hlavní kouč Miroslav Kasl.

V neděli Rožnov pod Radhoštěm před 185 diváky zdolal Šumperk 11:5.

Valachům se také ve čtvrtém čtvrtfinále povedla první třetina. Po ní si vypracovali pětibrankový náskok. V polovině zápasu vedli dokonce už 8:1. Šumperk sice těsně před koncem utkání snížil stav na 10:5, domácí mužstvo však vývoj duelu a tím i postup do semifinále kontrolovalo.

,,Klíčem k úspěchu v dnešním utkání byla skutečnost, že jsme plnili pokyny trenéra Kasla. Také jsme měli větší vůli po výhře, než Šumperk. Poděkovat musím také naším fanouškům, kteří nám v obou domácích zápasech hodně pomohli,“ užíval si s celým svým mužstvem postup do semifinále autor jedné branky ve druhém semifinálovém duelu Petr Burýšek.

3. čtvrtfinále: 1. FBK SRŠNI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – ASPER ŠUMPERK 9:3 (6:1, 0:2, 3:0)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Kittel 4, Petr Burýšek 2, Štůsek, Eichner, Smékal.

4. čtvrtfinále: 1. FBK SRŠNI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – ASPER ŠUMPERK 11:5 (6:1, 2:1, 3:3) konečný stav série: 3:1

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Plandor 3, Kittel 2, Prašivka 2, Adam Burýšek, Tesárek, Lipový, Petr Burýšek.

Rožnov pod Radhoštěm: Slovák, Škrobák – Zimmer, Petr Burýšek, Hegar, Tesárek, Adam Burýšek, Polášek, Žniva, Plandor, Štůsek, Smékal, Lipový, Šimek, Kittel, Prašivka, Eichner, Najvar. Trenér: Miroslav Kasl. Asistent Trenéra: Petr Kittel. Vedoucí mužstva: Petr Burýšek.