Po oboustranně opatrném začátku se jako první gólově prosadili domácí. O jejich první branku se postaral ve 13. minutě Prašivka. Za čtyři sekundy ale vyrovnal Toman na 1:1. V dalším průběhu střetnutí se v koncovce prosazoval Rožnov. Valaši ve 47. minutě vedli už 7:1. Kopřivnice se ani v závěru zápasu nezmohla na výraznější odpor. Hosté už jenom korigovali stav na 7:2 a 8:3. Poslední slovo měl ještě Zimmer, který šestačtyřicet sekund před koncem utkání vstřelil po spolupráci s Tesárkem devátou branku Valachů.

,,Přestože nám v zápase už o nic nešlo, protože jsme měli postup do play off jistý, tak k němu celé mužstvo přistoupilo zodpovědně. Hráči byli od začátku duelu důslední v osobních soubojích, nechybělo jim nasazení ani bojovnost,“ potěšilo hrajícího asistenta trenéra celku Rožnova pod Radhoštěm Petra Burýška.

Ten si ve čtvrtfinále play off přál Kopřivnici.

,,Utkání se Severomoravany jsou vypjatá a mají správný florbalový náboj. Navíc mívají skvělou diváckou kulisu,“ vysvětluje, proč se chtěl v prvním kole vyřazovací části Národní ligy utkat právě s Kopřivnicí Burýšek.

Rožnov pod Radhoštěm se však nakonec střetne se Šumperkem. Postupně si Rožnov mohli zvolit Opava, Torpedo Havířov či Viking Kopřivnice. Ani jeden celek však o Sršně nestál, případně z něj měl respekt. Úvodní zápasy čtvrtfinálové série se budou hrát na půdě v základní části čtvrtého Šumperku v sobotu 25. února a v neděli 26. února. Do Rožnova se série přesune na sobotu 4. března, popřípadě na neděli 5. března k třetímu a případně čtvrtému utkání. Série se hraje na tři vítězné zápasy.

1. FBK SRŠNI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 9:3 (2:1, 4:0, 3:2)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Prašivka 3, Adam Burýšek 3, Eichner, Petr Burýšek, Zimmer.

Rožnov pod Radhoštěm: Slovák, Škrobák – Žniva, Plandor, Štůsek, Smékal, Polášek, Zimmer, Petr Burýšek, Najvar, Tesárek, Adam Burýšek, Lipový, Šimek, Kittel, Prašivka, Eichner, Krhut. Trenér: Miroslav Kasl, Hrající asistenti trenéra: Petr Kittel a Petr Burýšek.