,,Rožnovský tým si v předposledním kole zajistil účast v play off, přesto se nebude jednat o přátelské utkání. Oba týmy se budou snažit ladit formu před vyřazovacími boji, pilovat hru v nestandardním počtu hráčů v poli a celkově se naladit na „play off mód,“ upozorňuje na důležitost střetnutí jeden z rožnovských členů vedení klubu Zbyněk Macura.

,,Kopřivnice před sezonou konsolidovala svůj kádr a těží jednak z příchodu šikovného ročníku juniorských hráčů, ale především z návratu Martina Nehery, který několik sezón hrál superligu za Vítkovice. Ten se před letošní sezonou vrátil do Kopřivnice a Vikingy maximálně podporuje hráčsky, ale především trenérsky,“ prozradil dále Macura.

Severomoravané mají florbal založený na soubojích a rychlém přechodu do útoku.

,,Zápas chceme samozřejmě vyhrát. Naše touha je navíc umocněná skutečností, že duely s Kopřivnicí bereme jako derby. Dalším důvodem je, že několik hráčů z obou celků působilo na opačných stranách,“ mají rožnovští florbalisté o zvýšenou motivaci postaráno.

Atraktivní souboj bude určitě doprovázet početná divácká kulisa. Proto to bude pro obě mužstva zajímavé vyvrcholení základní části ve východní skupině Národní ligy.

Valaši do utkání ale nastoupí v oslabené sestavě.

,,Ze zdravotních důvodů dlouhodobě postrádáme Petra Krhuta. K dispozici už by však mohl být Josef Viktořík. Ovšem ani ten není v ideálním zdravotním stavu. Naši sestavu ovšem vyztuží Dominik Eichner, který už loni v rozhodující části sezony posílil naše mužstvo a byl oporou útočných řad. V sestavě také najdeme Richarda Plandora, Davida Žnivu či gólmanskou jedničku Jirku Škrobáka,“ informuje Zbyněk Macura.