Michal Tonar starší po nečekané ukončení spolupráce v Plzni, kde předloni vybojoval se západočeským týmem mistrovský titul, kývl na nabídku z Valašska. Zde se v pátek odpoledne upsal na jednu sezonu.

Vystřídal tak u kormidla Dušana Poloze, jenž skončil u třetího celku uplynulé zrušené sezony po dvou letech po vzájemné dohodě.

„Nabídka ze Zubří pro mě byla velkým překvapením, ale dlouho jsem neváhal. Měl jsem sice více možností, ale jedním z hlavních faktorů, který ovlivnil mé rozhodnutí, byl ten, že za dobu svého působení mám o extralize a o hráčích přehled. To je pro trenéra určitě výhoda, která přechod činí jednodušším,“ vysvětlil nový kouč pro webové stránky klubu.

„Velká změna, kterou s panem Tonarem připravujeme, se týká zvýšení počtu tréninkových jednotek. Příprava kluků tak bude intenzivnější. Zároveň plánujeme propojení věkových kategorií, které nyní budou mít jednoho společného kondičního trenéra, jenž hráče sjednotí právě po kondiční stránce,“ doplnil sportovní ředitel HC Zubří Josef Mazáč.