„Na vině jsou zdravotní problémy, lékař mi start zakázal," konstatoval bez bližšího upřesnění pilot z Valašských Klobouk, jenž místo sebe vyšle na zkušenou Roberta Kořistku. Jeho týmový kolega se už v rámci domácí Barumky do evropského šampionátu zapojil, do Chorvatska však vyrazí vůbec poprvé.

„On to ale zvládne, nemám o něj strach. Je to rychlý pilot, bude mít od našeho týmu veškerou techniku i podporu," ubezpečil Orsák, jenž o zrušení předem domluveného startu ani neuvažoval.

„Verdikt lékařů jsem se dozvěděl teprve minulý týden, v tu chvíli již bylo vše domluveno a zajištěno. Robert sice nepojede do Chorvatska vyhrát, nicméně věřím, že naše partnery úspěšně odprezentuje a využije této příležitosti," říká valašský soutěžák.

On sám teď bude čekat na příští týden a další lékařskou prohlídku. Když dobře dopadne, stihne následující podnik v San Remu. „Pak bychom ještě sezonu dokázali zachránit. Moc by mě mrzelo, kdyby úsilí a práce celého týmu přišly vniveč, na druhou stranu takový je život a zdraví je přednější," zdůraznil Orsák.

Alespoň drobnou radost si tak během týdne přivezl do týmové dílny, kde již čeká zbrusu nová Škoda Fabia S2000, zbraň pro příští sezonu. „Měli bychom s ní absolvovat kompletní mistrovství Evropy. I proto jsme letos chtěli získat titul v produkčních vozech, protože v dalším ročníku již v této kategorii startovat nemůžeme," vysvětlil.

Doplňme, že na pobřeží Jaderského moře naopak nebude chybět jeho kolega ze soutěže týmů zádveřický Antonín Tlusťák.