Vytrvalec z Nedašova na severu Moravy zvítězil v pětikilometrovém závodu. V něm zaběhl čas 15:54. Druhý skončil se ztrátou 1 minuty a 43 sekund Vilém Baran, bronzovou příčku obsadil v čase 17:54 Jan Bohatý.

Machů má v tomto období naběháno spoustu tréninkových kilometrů. Proto do Ostravy odjel ve velmi dobrém rozpoložení.

,,Na závod na severu Moravy jsem se těšil. V Dolních Vítkovicích se mi vždy běží parádně. Tamní trať dobře znám. Takže jsem se nemusel ničeho obávat,“ věřil si Erik Machů před startem.

Nedašovský atlet navíc využil skutečnosti, že letos v Dolních Vítkovicích chyběla kvalitnější konkurence.

,,Od úvodních metrů jsem běžel na prvním místě a náskok na první pozici jsem navyšoval až do cíle,“ prozradil Machů.

V Ostravě byl suverénní. ,,Čtyři kilometry se mi běželo dobře. V průběhu posledního kilometru mě ale chytlo břicho a musel jsem trochu zpomalit. Přesto jsem v cíli pokořil čas pod 16 minut a v ostravském závodu Run Tour jsem zlepšil traťový rekord na 5 kilometrů,“ pochvaloval si spokojený Erik Machů.

Run Tour v Ostravě se běžela na rovinaté trati v areálu železáren v Dolních Vítkovicích.