V tuzemsku se premiérově na konci prázdnin představí soutěžní elektromobily v rámci německého šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup na identických vozech Opel Corsa-e Rally. „Pro fanoušky to bude vedle tradičního nabitého startovního pole soudobých vozů a historických skvostů zpestření a zajímavé porovnání na tratích rychlostních zkoušek,“ těší se Jan Regner, zástupce ředitele zlínské rally.

Autoklubu Barum Zlín v AČR se rozhodli přijmout nabídku od německého autoklubu ADAC a jedna soutěž ze sedmidílného seriálu proběhne právě ve Zlíně.

„Řadu let nabízíme evropským, ale i světovým soutěžím naše služby ve výrobě rally materiálů a jedním ze zákazníků jsou i pořadatelé soutěže mistrovství světa ADAC Rallye Deutschland. Vzhledem k pravidelným kontaktům a spolupráci nám bylo nabídnuto ze strany německého autoklubu odjetí jednoho dílu seriálu ADAC Opel e-Rally Cupu ve Zlíně. V Německu vznikl premiérový národní šampionát elektromobilů a Barumka tuto nabídku přijala,“ potvrdil ředitel závodu Miloslav Regner.

V Česku se předpokládá start patnáctky soutěžních elektrických vozů Opel Corsa-e Rally. Posádky pojedou v rámci Barum rally samostatnou soutěž v celkové délce 522 km, která obsahuje 12 rychlostních zkoušek v délce 147 ostrých kilometrů.

V pátek je čeká v 16:10 hodin start ze zlínského náměstí a od 21. hodiny se představí na městském okruhu. O víkendu absolvují porci dalších 11 erzet a do cíle dojedou první elektromobily na zlínské náměstí před radnicí v neděli v 16:30 hodin.

„Zázemí včetně servisní zóny umístíme do areálu společnosti Cream v bývalém svitovském areálu. Z Německa k nám přijedou dva speciální záchranářské vozy Rescue, jejich osazenstvo bude vyškoleno na zásahy při nehodách. Elektromobily pojedou za startovním polem evropské a národní části Barumky a před Star Rally Historic. Výjimka bude pouze na páteční superspeciálce v ulicích Zlína a během sobotního časného dopoledne ve Slušovicích,“ upřesnil Jan Regner.