Takhle se na závěr sezony musí dívat extraligoví házenkáři Gumáren Zubří. Valaši o uplynulém víkendu ve skupině o 5. – 8. místo úspěšně zvládli odvetu s Frýdkem-Místkem, dohnali čtyřbrankovou ztrátu z prvního utkání a devítibrankovou výhrou (28:19) se poslali do boje o 5. místo proti Dukle Praha, zatímco Frýdek si zahraje s Hranicemi o sedmou příčku. „Když už jsme tady v této skupině, tak alespoň z ní chceme vymačkat maximum. Chceme tedy páté místo," hlásí odhodlaně před finišem sezony 21letý zuberský křídelník Jakub Douda.

Na zápasy o 5. – 8. místo se určitě hůře motivuje. Jaký byl vlastně odvetný duel s Frýdkem-Místkem?

Bylo to celkem náročné utkání. Frýdek-Místek to k nám rozhodně nepřijel odevzdat a nechtěli nám dát nic zadarmo. Bylo to celkem ostré od začátku. I oni do toho dali všechno.

V první půli jste ještě čtyřgólové manko nedohnali, to se podařilo hned zkraje druhé půle. V čem jste se zlepšili?

Herně to nebylo špatné už v prvním poločase, jen jsme nedávali vyložené šance. Kdybychom je proměňovali, nebylo co řešit už v první půli. Na začátku druhé půle jsme dali pár rychlých gólů a hned jsme měli šesti, sedmibrankový náskok. Když se vede o pár gólů, hraje se samozřejmě lépe. Jen je strašná škoda, že jsme takto nehráli v sérii s Karvinou. Přijde mi, že teď hrajeme dobře, ale je to prostě už pozdě.

Budete hrát o páté místo. V aktuální situaci jste tedy v rámci možností spokojeni?

V rámci možností asi ano. Důležité je, že jsme to s Frýdkem zvládli a budeme o to páté místo hrát my. To je teď naším cílem. Určitě jsme chtěli hrát jinde, ale když to je tak, jak to je, chceme alespoň to páté místo.

O to si zahrajete s Duklou Praha. To je asi dobrá zpráva pro vás v kabině i pro fanoušky, že?

Asi to tak je. Hranice by taky nebyly špatný soupeř, ale pro našeho fanouška je Dukla asi nejlepší soupeř. Zápasy mají svoje kouzlo a vždycky jsou velmi vyhecované. Na Duklu se těšíme a věříme, že nás lidi přijdou podpořit, chceme páté místo a uděláme pro něj maximum.

Bude se hrát celkem nezvykle až za tři týdny (první zápas se hraje 9. května v Praze – pozn. red.). Tak dlouhá pauza asi nebude příjemná, že?

Takto dlouhá mezera pro mě není moc dobře pochopitelná, ale když už to tak je, musíme se s tím poprat. S Duklou hrajeme až za tři týdny, co té doby makáme normálně dál. Teď bude nějaká rehabilitace a pak normálně tréninky. Myslím, že tam bude i nějaký ten přípravný zápas, přeci jen tři týdny jsou dost dlouhá doba. Na druhou stranu Zlín hrál teď o víkendu první zápas o deváté místo a odvetu hraje až za tři týdny, to mi přijde ještě zvláštnější (smích).