Po výšce 210 centimetrů zůstali v soutěži mužů sami a vítěze mělo určit rozeskakování. Laťku zvednutou o dva centimetry oba shodili. Opakovaných 210 centimetrů překonal jen Bába, jenž se mohl radovat z jedenáctého triumfu mezi muži a čtrnáctého celkově.

„Ráno jsem pociťoval závodní atmosféru, která mě celou halovou sezonu míjela. Už netrénuji, skákání mi ani nechybělo. Čekal jsem, že skočím dva metry a řekl si, že všechno navíc bude super,“ svěřil se rodák z Karviné, jenž se nyní věnuje trenérské práci.

Mezi muži se objevil naposledy, příští rok přestoupí k veteránům.

„Těším se. Valašská laťka je moje srdeční záležitost. Pokud mi to zdraví dovolí, vždy rád přijedu,“ prohlásil Bába na konci svého jubilejního, dvacátého startu.

Trenér Dušan Poloz.
Trenér házenkářů Zubří: Zápas roku je tady!

Jeho výrazně mladší soupeř cítil, že ve třetím vzájemném souboji by českou výškařskou legendu mohl porazit.

„Nemohl jsem se ale trefit do rozběhu, to rozhodlo. Bába je mistr, a proto vyhrál,“ řekl uznale dvaadvacetiletý Slisenko, nadšený tradičně bouřlivou diváckou kulisou.

Z dívek se prosadila zejména Viktorie Klepetková z ASK Lovosice. Výkonem 170 centimetrů vyhrála soutěž dorostenek, zároveň předčila všechny ženy.

„Tuhle výšku se mi dlouho nedařilo překonat,“ radovala se. Naopak zklamaná byla Nikola Gavendová z SSK Vítkovice, jíž k vítězství mezi ženami stačilo 165 centimetrů.

„Je to jedenáct centimetrů pod mým osobním rekordem. Nově jsem si upravila rozběh, navíc se připravuji bez trenéra,“ hledala příčiny své nespokojenosti.

V mladších kategoriích se na Valašské laťce představilo několik mistrů Česka a Slovenska. Nejzdatněji si vedl junior Jakub Kunt, jenž mezi juniory a poté i v soutěži mužů zdolal 200 centimetrů.

„Mohlo to být lepší, ale o jarních prázdninách jsem celý týden lyžoval, a tréninkový výpadek je znát,“ přiznal člen TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště, který se zároveň pyšní titulem vicemistra republiky v trojskoku.

„Chci se dále věnovat oběma disciplínám, ale skok vysoký je pro mě jednička,“ prozradil.

Místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková, vedoucí oddělení rozvoje meziříčské radnice Daniel Šulák, starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek, ředitel ZŠ Josefa Růžičky v Končanici Jaromir Vrabec, poslanec chorvatského parlamentu Vladimír Bí
Sport, historie i tradice. Meziříčí spolupracuje s chorvatskou menšinou