Jediný zástupce v jihomoravské skupině Zubří SCM také body nezískal. O nadcházejícím víkendu si ani jeden z celků bilanci nespraví, soutěž má totiž volno. Hraje se až o příštím víkendu.

JM SKUPINA

MALOMĚŘICE – HC ZUBŘÍ SCM 31:26 (14:11)

Zuberští mladíci se ani zdaleka nepřiblížili výkonu z předchozího kola, ve kterém doma suverénně porazili vedoucí Zlín. V nafukovací hale v Maloměřicích sice Valaši měli dobrý vstup do utkání, když ve 12. minutě vedli 6:4. Od té chvíle však převzali aktivitu do svých rukou domácí házenkáři a už do poločasu si vytvořili tříbrankový náskok.

Ani po změně stran se vývoj nijak dramaticky neměnil, hosté především dopláceli na velmi špatné zakončení, v celém zápase zahodili dohromady třináct jasných náskoků. Deset minut před koncem bylo manko Zubřanů dokonce jedenáctibrankové (29:18). V závěru se družstvo přeci jen trochu zmobilizovalo a stáhlo na přijatelný pětibrankový rozdíl.

Sestava a branky: Janků, Adámek – Valach 8/5, Šustáček 4, Horut 3, Horký 3, Mičola 3, Závorka 3, Bayer 1, Mézl 1, Petružela, Malina.

SM SKUPINA

TRNÁVKA – LESANA ZUBŘÍ 28:20 (14:6)

Házenkáři Lesany Zubří se dostali v posledních týdnech do útlumu. O uplynulém víkendu prohráli v Trnávce již třetí utkání v řadě a ztratili tak kontakt s první pěticí tabulky. O všem důležitém se rozhodlo již v prvním poločase na jeho samém začátku. „Po čtvrthodině hry jsme prohrávali už 2:9 a od toho se odvíjelo vše další. Hráli jsme laxně a jakoby bez zájmu. Ve všech herních činnostech jsme zaostávali,“ zhodnotil nepovedený duel trenér Lesany Zubří Zbyněk Mizera.

Po změně stran se sice hosté trochu probrali z letargie a dokázali se přiblížit na pouhé čtyři branky, ale blíže už to nešlo. „Když už to bylo o čtyři branky, tak jsme opět udělali hodně technických chyb a bylo po nadějích. Byl to náš nejhorší výkon sezony, nedařilo se nám vůbec nic,“ posteskl si kouč Mizera.

Sestava a branky Lesany Zubří: Kyselý, Kořínek – Burdek 4, Hrachovec 3, Ulrych 3, Dědek 3, Mičola 3, Mičola J. 1, Tovaryš 1, Balcárek 1, Křenek, 1, Konůpka, Kalčák, Pavlíček.

ŠUMPERK – VSETÍN 31:27 (20:7)

Proti soupeři z popředí tabulky dopadla Zbrojovka velmi podobně jako Lesana Zubří. Vsetínu se totiž také vůbec nepovedl první poločas a ani výrazně zlepšený výkon ve druhé půli nemohl zápas zachránit. „V první půli se nám nedařilo v obraně ani v útoku. O přestávce jsme si pár věcí v kabině vyříkali a pak se to o dost zlepšilo. Hned na začátku druhého poločasu jsme udělali šňůru 6:0 a postupem času jsme se dostali až na tříbrankový rozdíl. Čtyřgólový rozdíl je celkem přijatelný, nicméně nás mrzí ten první poločas, ve kterém se předčasně rozhodlo,“ konstatoval jeden ze vsetínských hráčů Roman Vilímek.