„Jsou tady super podmínky, výborní trenéři a skvělá atmosféra v týmu,“ říká 18letá házenkářská naděje, která začala s házenou v Ivančicích.

„Věděl jsem, že je tady kvalitní práce s mládeží a že tu kluci makají. Tak jsem s přestupem moc neváhal,“ dodává nejlepší střelec zuberského týmu.

V čem byla změna oproti Ivančicím?
Asi největší rozdíl je v přístupu hráčů. Tady mají všichni super docházku, chodí na každý trénink a prostě se tady dře, což v Ivančicích moc nebylo. Určitě je poznat ten rozdíl mezi první a druhou ligou.

Jaká je největší zbraň vašeho týmu?
Největší síla je v našem kolektivu, protože každý hráč dokáže zahrát výborně. Není to o jednom hráči, ale o týmové práci, což si myslím, že nám vyhrálo celou ligu. Když se někomu něco stane, tak za něj nastoupí stejně kvalitní hráč a funguje to.

V březnu jste měli období, kdy vám forma kolísala. Nechali jste se ukolébat výhrou nad Duklou?
Měli jsme tehdy hodně zraněných a asi i ta koncentrace trochu polevila. Možná jsme si v hlavách řekli, že když jsme si poradili s těmi nejlepšími, tak už to půjde samo. Ale i ty v uvozovkách slabší týmy dokázaly kousat. Naštěstí jsme i tak vyhrávali.

Jaká bude oslava titulu?
Teď nás čeká reprezentační sraz, na který bylo pozváno i dost kluků ze Zubří, takže oslavy proběhnou asi až po Česko-slovenském poháru.

Co vám doma slíbili za zisk titulu?
Nic extra slíbené nemám. Rodiče sice jezdí na každý domácí zápas a podporují nás, ale že bych měl něco takhle slíbené, to asi ne. Možná mi mamka uvaří nějaký oběd, co mám rád, třeba knedlo vepřo zelo. (smích)

Nyní vás tedy čeká Česko-slovenský pohár, nebude těžké po titulu na něj najít motivaci?
Určitě ne. Setkáme se tam s nejkvalitnějšími týmy ze Slovenska i Česka, takže budeme mít novou konkurenci. Chceme navázat na minulý rok, kdy jsme pohár s mladšími dorostenci vyhráli. Teď nás asi bude čekat týdenní rekondice a pak už se na turnaj budeme připravovat stejně jako celou sezonu.

Zůstanete i v budoucnu v Zubří?
Chtěl bych v Zubří pokračovat, ještě alespoň ten příští rok ve starších dorostencích. Potom to bude trochu záležet i na vysoké škole, kterou si vyberu. Ještě mám chvilku čas se rozhodnout, tak uvidíme.

Jaký je váš házenkářský sen?
Už odmala fandím THW Kiel, takže asi tam bych si chtěl jednou zahrát. (úsměv)

Házenkáři Zubří slaví dorostenecký titul

Bašta talentů. Házenkářský klub ze Zubří opět dostál svému jménu. Jeho starší dorostenci za celou sezónu nepoznali hořkost porážky a jasně opanovali svou ligu. „Je tady výborná parta. Družstvo bylo velice silné, všechny posty jsme měli zdvojené," rozplývá se trenér Josef Mazač. Ten v posledním zápase zastupoval hlavního kouče Jiřího Miku, kterému asistuje Jiří Krpelík. „Hlavně ti dva mají největší zásluhu na tom, že jsou hráči tak šikovní," řekl s úsměvem Mazač.

Zubřané ztratili během celé sezóny pouze bod za remízu s druhým Novým Veselím. Hned dvakrát porazili loňské mistry z Dukly Praha, kteří před sezónou měnili družstvo jen minimálně. „Nejsme založení na individualitách, ale na kolektivu. Ve chvíli, kdy se nedaří jednomu hráči, tak není problém tam dát dalšího, který mu je rovnocenný. Jsou výkonnostně na stejné úrovni," uvedl Mazač, který si pochvaloval i tréninkovou morálku: „Na tréninku pracují všichni naplno, nikdo nic neošidí, což se pak projevuje i při zápase. Jsou velice disciplinovaní."

Z letošní mistrovské sestavy končí pouze tři hráči. Zbytek týmu zůstává a bude doplněn o mladší dorostence. Konečnou tečku za úspěšnou sezónou pak udělají mladí házenkáři za dva týdny, kdy se zúčastní Česko-Slovenského poháru. V něm poměří síly dva nejlepší celky obou nejvyšších dorosteneckých soutěží. I tam budou chtít házenkářské naděje urvat zlato. „Trenér ty hráče nemusí ani motivovat. Oni chtějí sami, což je na tom to nejhezčí," dodal spokojeně Mazač