Velmi krátce se svezl na Vysočině Jaromír Tomaštík. Zapůjčené Subaru Impreza WRC vsetínského jezdce pozlobilo hned na startu úvodní zkoušky, kdy mu praskla poloosa. K dokonání smůly se pak na stejné zkoušce přidal i další problém s kolem a WRC zůstalo stát na okraji silnice pouze na třech kolech.

O poznání více se svezl Pavel Dohnal s Mitsubishi Lancer EVO IX. S prvním kolem rychlostním zkoušek Dohnal spokojený moc nebyl. Ve druhém se blýskalo na lepší časy. Na 4. RZ zajel Dohnal 22. absolutně nejrychlejší čas a s ním i posun na 29. příčku v průběžné klasifikaci. To byl ale také poslední záznam posádky v soutěži, neboť v následující erzetě posádka havarovala.

„První tři zkoušky mne hodně zklamaly a proto jsem chtěl ve druhém průjezdu zrychlit. Na 4. RZ to ještě bylo dobré. Na další zkoušce ve 120-ti kilometrové rychlosti při jízdě přes horizont nám ustřelil zadek vozu. Auto se odrazilo od kamenného patníku a následně spadlo na druhou stranu silnice mezi stromy. My jsme vyvázli z havárie relativně v pořádku, byť modřiny od pásů a pochroumaný krk bude ještě chvilku bolet,“ přiblížil havárii z pohledu jezdce Pavel Dohnal.

Na všem špatném by si měl člověk najít něco příjemného a stejně to vidí i jezdec mitsubishi: „Když jsme vlítli do lesa, tak tam právě jedna babička sbírala maliny. Asi to byl pro ni velký šok, neboť se vyvrátila. Děda, který byl s ní, ji musel chvíli křísit. Ve finále nám uvařili kafe a příjemně jsme si s nimi nakonec popovídali.“