V automobilových soutěžích občas startují manželé, ale aby jel každý z manželů v jiném autě, to se nestává často. Vsetínská dvojice však bourá všechny mýty, navíc jsou jejich starty oceňovány poháry. Pojďme se nyní podívat na první polovinu manželského páru a sezonu 2008. Přednost dostane samozřejmě dáma.

Jarmila Hrachovcová usedla do závodní Škody 120S celkem třikrát a sezonu považuje za velmi úspěšnou.

„Na rally jsem se vrátila po mateřské dovolené a musím být spokojená. Ze tří startů jsem stanula pomyslně třikrát na bedně. Dvakrát jsem dostala pohár, pouze při domácím sprintu na Vsetíně jsem pohár nedostala. Ale o body mě pořadatelé nepřipravili, což je pro mě důležité,“ bere s úsměvem opomenutí organizátorů Würth Partr rally Jarmila Hrachovcová.

Poprvé se v loňské sezoně postavila Jarmila na start ve Vyškově a noty jí četl Martin Hlavatý. Valašská posádka zde obsadila druhé místo ve skupině V. Další start se odehrál na trati v Jeseníkách.

Tentokráte slyšela Jarmila v interkomu hlas Františka Heinze. I přes drobné technické problémy z toho bylo v cíli opět druhé místo. Do třetice všeho dobrého vyrazila do rally sympatická paní učitelka ve Vsetíně. Třetí závod a třetí spolujezdec. Tentokráte na horké sedadlo usedl Honza Mikulík. V cíli se posádka mohla radovat z druhého místa. V součtu bodů to vyneslo Jarmilu i se spolujezdci na konečné 2. místo ve skupině V s 45 body.

„Nejkrásnější závod podle mě byl ten domácí. Vsetínský závod jsem si nejvíce užila,“ hodnotí tři starty v sezoně Jarmila.

Zasvěcení ví, že v loňské sezoně vedle Jarmily ve stejném závodě, ale v jiném autě, startoval i manžel Martin. Zatímco Jarmila rally vždy dokončila s úsměvem a na bedně, Martin z těchto závodů odjížděl předčasně. Oba berou tuto situaci sportovně.

„Doma panuje vždy dobrá atmosféra. Pouze po Würthce mi přišlo, že Martina jeho vyřazení hodně mrzelo. Pokud si však někdo myslí, že se doma hádáme skrze to, že já z našich společných startů vozím poháry a Martin ne, tak je na omylu,“ vysvětluje s úsměvem Jarmila. Martin slova své ženy doplňuje.

„Byly připomínky v týmu, že mi manželka při společných startech přináší smůlu. Bylo ta ale vždy shoda okolností. Je to o sportu. Já naopak oceňuji manželku, že je takový bojovník. Občas se vyskytly technické problémy a manželka bojovala až do konce. Já bych to asi už dávno zabalil.

Na závěr velmi povedené sezony patří i tradiční poděkování všem, kteří se podíleli na fungování týmů.

„Hlavně bych chtěla poděkovat manželovi. Mé díky mu patří za to, že mě nechal jet ve svém autě a že dokázal sehnat finance i pro mé starty. Vždy mě nechal, abych si prosadila svou a každý závod jsem jela s jiným spolujezdcem,“ vyslovila díky manželovi Jarmila.

Miroslav Vebr