„Bylo jasné, že vyhraje ten, kdo ušetřil více psychických sil. A u nás byla od začátku větší chuť po úspěchu, byli jsme ve všem rychlejší. Zaslouženě jsme sérii ovládli. Těší to o to více, že to bylo před naším publikem,“ zářil po vítězném duelu štěstím kouč Robe Andrej Titkov, pro něhož to bylo hodně emotivní loučení.

Fanoušci se předvedli děkovačkou vestoje.

„Bylo to pěkné, ale nevyvedlo mě to z míry, naměko jsem nebyl. Už mám něco za sebou. Každopádně to byla příjemná odměna. Nyní to pořádně oslavíme, snad vydržím slavit déle než normálně.“ Lovosice se netajily zklamáním.

„Sérii rozhodlo námi nezvládnuté druhé utkání v Zubří. Poté soupeř využil našich hluchých chvilek, a sérii tak ovládl zaslouženě,“ sportovně uznal trenér Severočechů Milan Berka. Přestože Valaši nedosáhli na úplný vrchol jako v roce 2012, v klubu panuje s uplynulou sezonou spokojenost.

„U mě na sto jedna procent. Komplikací nebyl jen rožnovský azyl, ale hlavně hodně zraněných. O to větší dík patří družstvu,“ vzkázal kouč Zubří.

„V první fázi byl pro nás úspěch už samotný postup mezi čtyřku nejlepších. Jak jsem ale viděl, jak tým šlape, jak je motivovaný, po vyhrané základní části jsme chtěli finále. Bohužel jsme selhali v prvním domácím utkání s Plzní, od toho se vše odvíjelo,“ označil za klíčové Titkov, jehož kroky ale po sezoně směřují k rivalovi do Brna.

Moc odpočinku si ale Valaši neužijí. Společná příprava na novou sezonu pod novým trenérem Dušanem Polozem začne začátkem června. V jakém složení se tým sejde, je ale zahaleno mnoha otazníky. Jistý je totiž vedle trenéra Titkova odchod i opor mladíka Klímy a úderné spojky Doudy. Konec kariéry zvažuje i zkušený pivot obranář Tomáš Říha.

„Jednání probíhají, včetně na poli posil. Mnohé napoví příští dny,“ potvrdil manažer klubu František Baláš.

Zubří – Lovosice 35:31 (17:13)

Zubří: Malina, Orság, Krupa – Dokoupil 3, Douda 7, Menšík 1/1, Přikryl 2, Holiš 5, Padalík, Šustáček 3, Říha 1, Hrstka 5, Janíček, Pich 4, Klíma 4, Polášek.

Nejvíce branek Lovosic: Klimt 9/1, Bouček 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1328. Konečný stav série: 3:2.