Po většinu prvního podniku českého „velkého“ mistráku byl popředu Valoušek, ale na osmé erzetě jej poprvé o pár vteřin přeskočil Kresta. Svůj miniaturní náskok nakonec dovezl až do cíle. Nakonec uhájil Kresta stříbro před Valouškem nejtěsnějším možným rozdílem – o jedinou desetinu.

Rozdíl jedné desetiny sekundy dělal podle propočtů organizátorů rally na 151 kilometrové trati pouhých zhruba pěti metrů (!). „Neuvěřitelný souboj,“ kroutili po skončení hlavami oba hlavní aktéři nevídané bitvy. Štastnější byl nakonec v cíli Roman Kresta jedoucí s vozem Škoda Fabia S2000. Před poslední desátou RZ měl na Valouška náskok 2,3 vteřiny. A podařilo se jej udržet o zmiňovanou jed nu desetinku. „Nebylo to nic lehkého. Bylo vidět, že Valda na poslední zkoušce ještě pořádně zatáhl a zkusil to. Popravdě řečeno jsem nešel do žádného většího rizika. Čas při druhém projedu Santova jsem měl skoro totožný jako o zkoušku před tím. Jsme rádi, že to vyšlo,“ radoval se v cíli Kresta. „Kdyby mi někdo řekl, že vyhraju po 150 kilometrech před Valdou o jednu desetinu vteřiny, tak bych řekl, že to snad ani není možné,“ smál se spokojeně čtyřnásobný vítěz Valašky. I když tentokrát nevyhrál, neměl důvod být smutný. Naopak. „Celkově hodnotím závod skvěle. Hned na začátku sezony to byl velký boj. My navíc získali cenné body za druhé místo, takže paráda,“ dodal luhačovický pilot.

Na Pavla Valouška zbyl na Valašce Černý petr v podobě třetího místa, ale ani z porážky o tak nicotný kousíček se díval na věc s nadhledem jemu vlastním. „Není to pro nás zklamání. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Je to sport a nějak zvlášť zklamaní z toho nejsme. Pro nás je to povzbuzení do dalších bojů. Hned na Šumavě za dva týdny věříme, že to Romanovi vrátíme,“ smál se bronzový Pavel Valoušek.