Dvěma brankami přispěl v probíhající sezoně k prvnímu vítězství Sršňů v obnovené prvoligové soutěži.

„Po dlouhé době jsme měli možnost hrát před domácím publikem. Díky tomu se zápasu zúčastnilo více hráčů a měli jsme více fyzických sil. Měli jsme velký výpadek ve druhé třetině. V šatně jsme si to vyříkali a do třetí třetiny nastoupilo úplně jiné mužstvo, začali jsme hrát svou hru a dokráčeli k velkému obratu,“ hodnotí konečně vydařené utkání Daniel Slovák.

Nastartuje kýžené vítězství lepší časy rožnovských florbalistů ve vyšší soutěži?

„To si netroufám říct. Každý zápas je pro nás ovlivněný sestavou. Nemyslím si, že i přes nevydařený začátek sezony by v kabině panovala špatná atmosféra. Každý do toho dává vše, co si může dovolit, ale nemáme podmínky, jaké mají ostatní týmy v první lize. Myslím si, že doma budeme silní, zatím všechny domácí utkání jsme odehráli s vidinou bodů,“ přemítá Slovák.

Daniel Slovák se do kádru Rožnova vrátil po dvou letech.

„Dříve jsem měl nějaké osobní problémy a také problémy ve škole. Jsem rád, že se teď vše ubírá lepším směrem. Jak těžké bylo se vrátit na úroveň první ligy? Na to mám více pohledů. Určitě mi hodně pomohlo, že jsem měl už z minulosti trenérské zkušenosti. Na druhou stranu mi teď chybí větší motivace, dříve jsem měl ty nejvyšší cíle a teď se mi těžce hledají,“ vysvětluje Daniel Slovák.

Daniel Slovák působí v rožnovském klubu i jako šéftrenér mládeže.

„Mám tady funkci šéftrenéra mládeže, pracuji tedy u nějakých pěti kategorií, u některých částečně, u některých naplno. Dále vedu čtyři kroužky. Není toho málo a vždy je co zlepšovat. Výsledky práce nepůjdou vidět hned, je to běh na dlouhou trať. V dřívějších letech se tady trochu zaspalo a doufám, že ten vlak, který nám ujel, zase doženeme,“ dodává s vírou v lepší zítřky rožnovského klubu.

Miroslav Mičega
Podzim ukázal trenéru Mičegovi, proč přišel pracovat na Vsetín